ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ова е причината зошто Кејт Мидлтон носи зелена боја толку често

Ова е причината зошто Кејт Мидлтон носи зелена боја толку често.

Дали сте забележале дека војвотката од Кембриџ и сопругата на принцот Вилијам најчесто ја гледаме во различни нијанси на зелена боја?

Од волшебниот смарагдно светкав фустан што хипнотизираше со сè за време на престојот во Пакистан, преку тафтениот фустан што го носеше во детска болница до макси вечерен фустан од тантела што го воодушеви свечениот вечерен портрет 2017, не постои варијанта на облека во која доминира зелената боја во која Кејт Мидлтон не изгледа.

Сопругата на британскиот принц Вилијам, како што забележаа експертите, обично ја избира оваа боја, во сите нејзини нијанси.

Како што истакна специјалистката за бои Габриела Винтерс за британски Hello, фактот дека Кејт ја гледаме толку често во зелена боја не е случајност. Таа објаснува дека очите на војвотката се темни, но не и многу, па под одредено светло тие можат да добијат зелени нијанси.

„Таа ги носи боите на нејзините очи често и многу успешно“, истакнува Винтерс. – Носењето бои што одговараат на оние што се вродени за вас ќе ве направат да изгледате префинето, свежо и возвишено. Фактот дека Кејт носи бои што одговараат на бојата на нејзините очи ја прави да изгледа елегантно без премногу напор, таа блеска и е елегантна.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!