ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ова се хороскопските знаци кои ќе ви дадат најдобар совет, секогаш кога ви е најпотребно !

Кога ви е потребен совет барајте од го од оној кој навистина ве разбира и се соживува со вас. Сите знаат да кажат нешто паметно и практично за некоја област од животот но овие пет хороскопски знаци се вистински експерти.

Девица

Со девицата можете да разговарате во секое време и на било која тема која ви одговара. Девиците секогаш ја кажуваат вистината и тоа го прават на природен начин со разбирање и нема да ве навредат.

Ако имате храброст да направите промени во вашиот живот и за тоа ви е потребна храброст тогаш побарајте совет од овој хороскопски знак. Девиците можеби ќе имаат готово решение бидејќи претходно ве има анализирано врз основа на разговори но сепак не делувала нападно за да не ве навреди.

Јарец

Ако сакате сами да реализирате некоја цел која е поврзана со напредување во кариерата или деловен потфат а се двоумите околу тоа тогаш обратете се на лицата кои се родени во овој хороскопски знак.

Од јарецот ќе слушнете многу паметни совети за тоа на што треба да го фокусирате вниманието, како да одлучите и дали е паметно да ризикувате. Јарците кога даваат совет тоа го прават врз основа на темелни истражувања. Јарците ќе ве насочат како да пронајдете сигурност и стабилност и што треба да направите пред да донесете некоја важна одлука.

Бик

Кога давате совет на вашите пријатели, Биковите ќе се погрижат да не прифатите нешто помалку од она што го заслужувате и да не направите компромис на сопствена штета.

Биковите секогаш ќе бидат на ваша страна и знаат што зборуваат па така, ако ги прифатите нивните совети и ги следите во потполност, бидете сигурни дека ќе работите во своја корист. Кога немаат готови решение, Биковите ќе се потсетат на она што е најважно а тоа сте вие, вашите потреби и благосостојба.

Близнаци

Иако делуваат како нон стоп да се во некој хаос, близнаците ќе ве упатат на тоа како комплетно да пристапите кон проблемот и да го анализирате од сите страни. Нема да ви дозволат да донесете лоша одлука и секогаш ќе ве бодрат и ќе ви служат како стимуланс. Близнаците имаат доста искуство и богат живот па ќе ви помогнат да ја проширите вашата перспектива.

Риби

Рибите се многу паметни и ќе ве сослушаат со огромно внимание, онолку долго колку што ви е потребно да го кажете она што го сакате и да не го задржувате во себе. Тие ќе продлабочат со огромна способност за емпатија и разбирање, настојуваќи да го разберат она што се наоѓа во вашето срце и како ви работи разумот, кои ви се слабите точки и слично. На крајот секогаш ќе ви дадат корисен совет.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!