ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ова се најлошите и најдобрите астро комбинации!

Некои знакови во хороскопот како што се рибите и раковите се доста нежни и никако не им одговараат безчусвствителните хороскопски знаци.

Знаците кои не се сложуваат меѓусебно
Бик и стрелец

Бикот е домашен тип и сака времето да му поминува во домот и во градина. Стрелецот се сака само тоа не. Стрелецот сака да патува, пријатели, дружба, и шетање по градот. Помеѓу овие два хороскопски знака секогаш ќе постои мала војна.

Лав и риби

Рибите целиот свој живот го молат лавот да не ги повреди. Рибите имаат нежен карактер, и доста се емпатични. Лавот е остар и директен знак. Неговиот темперамент не ја допира рибата. Ни тој ни тој хороскопски знак, во својата основа не се лоши но едноставно неможат да функционираат заедно.

Рак и водолија

Водолијата е луциден знак, сака промени и ги руши сите табу теми, додека пак ракот е приврзан за традициијата, ги почитува правилата и не сака да излегува од законски рамки. Тоа е се спротивност од лудата водолија. Тие двајца кога ќе влезат во расправа настанува вистинска драма на морални вредности.

Овен и бик

Овенот е импулсивен и тврдоглав. Бикот е исто така тврдоглав. Двајцата сакаат да бидат во право и секој од нив сака да го има последниот збор. Имаат слични погледи на светот но темпераментот им е потполно различен.

Знаци кои одлично се зближуваат
Риби и скорпија

Овие два знака се водени знаци. Нив ги водат силните емоции и страст. Нивниот однос е полн со разбирање и почитување. Кога сакаат некого го сакаат безрезервно и затоа сакаат од партнерот потполна посветеност. Нивните разговори трааат бесконечно и на тој начин се отвораат еден спрема друг и тоа има создава сигурност.

Лав и стрелец

Тоа се два огнени знаци. Лавот е импулсивен и суетен. Стрелецот е исто така импулсивен но не е суетен. Тоа е моментот каде што се спојуваат овие два знака. Стрелецот нема да обврнува внимание на остриот јазик на лавот а лавот пак ќе може без размислување да каже што сака. Планот и целта им се исти.

Водолија и овен

Водолијата ги руши сите граници, а овенот го следи. Овенот е предводник а водолијата чекори со него. Овновиот бурен темперамент не и пречи на водолијата и таа тоа го прифаќа. Овенот е фасциниран од нејзината ингелегенција. Овие два хороскопски знака се одлична комбинација.

Близнаци и вага

Близнаците имаат совршена комуникација а вагата како дипломат знае тоа да го следи. Двата знака сакаат луѓе, излегувања и провод. На вагата и одговара остриот ум на близнаците. Се што близнаците ќе го замислат вагата дипломатски знае да го претстави. Овие два знака се идеална комбинација за бизнис и за заеднички живот.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!