ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ова се неверојатните ФЕНГ ШУИ правила за вашите паричници!

Според древната кинеска филозофија, паричникот е најбитна точка од која се тргнува за акумулација на секојдневните приходи.

Доколку обратите доволно внимание на тоа како некој става пари во паричникот лесно можете да дознаете колку пари имаат таа личност во паричникот а нередот во паричникот многу лесно ќе ги акумулира расходите.

Според фенг шуи, згужваните и прекршените пари зборуваат дека таа личност нема доволно пари.

Неорганизираните и неуредни паричници едноставно не можат да привлечат односно да генерираат нови приходи.

Машките обично не сакаат да носат паричници па од таа причина генерално имаат потешкотии со финансиите.

Едно од можните и најважните правила на древната кинеска филозофија е самите себе да си купите паричник бидејќи во тој случај вие управувате со енергијата на парите.

Колку пари имате зависи од бојата на паричникот. Од таа причина не се препорачува паричникот да ви биде во сина боја бидејќи не може да се акумулура богатство од причина што сината боја е бојата на водата а таа неможе да пресуши.

И црвената боја не е препорачлиав бидејќи паричникот во таа боја ќе потроши се што ќе влезе во него освен ако паричникот нема златен детал.

Зелениот паричник овозможува да го зголемите приходот за поголем доход и треба повремено да го носите. За претприемачите е доста добар за да можат полесно да прифатат нови идеи.

Жолтиот паричник собира пари само за некаква забава, а црниот се носи само кога посакувате да ги зголемите приходите во текот на кариерата.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!