ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Оваа е вистинска бомба за вашата крвна слика

Оваа е вистинска бомба за вашата крвна слика.

Пробајте, ќе бидете воодушевени од резултатите.

Доколку имате проблем со крвна слика и сакате да ја подобрите, би било добро денот да го започнете со мелем што можете сами да го направите дома, со неколку сосема природни состојки.

Состојки:

  • 200 мл мед,
  • 200 гр ореви,
  • 200 гр суво грозје,
  • 200 мл сок од морков,
  • 200 мл сок од цвекло
  • 2 лимони

Подготовка:

Измијте го лимонот и исечете го на половина. Отстранете го семето од секоја половина. Мелете ги заедно со кора, освен ако не се испрска лимонот, а потоа таа смеса ставете ја во стаклена тегла од еден литар. Потоа додадете мед, цвекло и сок од морков и измешајте сè добро. Потоа додадете мелени или ситно сецкани ореви и суво грозје и промешајте повторно.

Наведената количина на состојки ќе ви обезбеди еден килограм вкусна и здрава смеса. Подготвениот еликсир чувајте го во тегла во фрижидер.

Земете една лажица од оваа смеса пред секој оброк, три пати на ден. Друга добра страна на овој лек е тоа што нема несакани ефекти. Ќе бидете полни со енергија, а по две недели употреба проверете ја крвната слика – сигурно ќе бидете позитивно изненадени.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!