Оваa се моделите на чанти што ќе ги носиме во април

Слични

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата коса

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата...

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и...

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова година

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова...

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како...

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и...

Сподели

Оваa се моделите на чанти што ќе ги носиме во април.

Чанти, чанти, чанти! Добро познат факт е дека жените можат да го вметнат целиот живот во торба, два пакета марамчиња, една гума за џвакање Орбит, очила за сонце, патна торба, крема за раце, телефон, чоколадо за кризни ситуации и веројатно барем некој џемпер, во случај да стане студено. Во суштина, женската чанта е универзум само по себе, бесконечен како универзум кој постојано се шири, но е совршено спакуван во едноставна форма, изработен од еко кожа и со ланец што можете да го ставите околу вратот. Подолу ви ги претставуваме најдобрите модели на чанти што ги забележавме на модните блогери и модните недели низ Европа, а кои сигурно ќе сакате да ги носите оваа пролет!

Торба во форма на коцка или квадрат

Парижаните секогаш ќе бидат меѓу првите што ќе прифатат нови трендови, а некои од нив дури и ќе започнат сами од себе – и оваа година тие дефинитивно се геометриски чанти, во форма на квадрат или коцка. Чанти од овој тип се практични, минималистички и стилски, и тие недвосмислено се истакнуваат со нивната остра и изразена форма. Оваа торба е детал околу кој треба да ја изградите останатата облека, а не обратно.

Мини ранец за секој ден

Во 2021 година уживаме во практичноста и удобноста на која нè навикна 2020 година, и затоа решивме да носиме мали ранци наместо класични чанти, дури и со секојдневни комбинации на уличен стил . Малите ранци се практични, изгледаат одлично, ви даваат доволно простор, а сепак не се стилистички блиски до оние огромни ранци каде што можеби носите лаптоп за да работите – и затоа, тие се многу добар избор. Можете да ги носите во попладневна прошетка со лежерни и кул стајлинзи во кои ќе се чувствувате добро.

Плетената торба не е резервирана само за на плажа

Ако имавте мислење дека плетените чанти се наменети исклучиво за одење на море и плажа, имаме новости за вас – не сте во право. Модниот дизајнер Jacquemus ги врати плетените чанти во мода, а бидејќи е можно ова лето да не одиме на море, време е да се опуштиме и да најдеме нова намена за нашите плетени чанти. Плетените чанти може да изгледаат многу добро со нежни пролетни стајлинзи во неутрални бои, а штом ги однесете со вас во градот, ќе сфатите дека требаше да го сторите тоа многу порано.

Класична чанта Шанел во боја на лаванда

И, конечно, лаванда боја останува исклучително популарна и оваа сезона, и секако ќе ја видиме во светот на додатоците. Чантите во оваа боја се совршен моден детал што може да ги разубави и освежи вашите пролетни стајлинзи, без разлика дали се во светли или потемни тонови.

error: Content is protected !!