Оваа техника за бојадисување на велигденските јајца го освои светот

Слични

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и...

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова година

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова...

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како...

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и...

Сподели

Оваа техника за бојадисување на велигденските јајца го освои светот.

Спектакуларните велигденски јајца, кои се подготвуваат супер лесно, ќе ги воодушеват сите!

Велигденските празници се приближуваат и ако ви здосади да ги имате истите јајца како и секоја година, ние имаме совршен предлог за вас. Тоа е многу едноставна техника на бојадисување јајца , без никакви проблеми и само неколку минути, а резултатите ќе ги воодушеват сите.

Потребни состојки:

  • прехрамбена боја
  • алкохолен оцет
  • масло

Подготовка:

Оладете ги варените јајца или сварете ги претходниот ден. Посипете ги со алкохолен оцет и посипете ја бојата за храна. Комбинирајте повеќе бои по ваш избор и навистина ќе бидете воодушевени.

Погледнете ја подготовката:

error: Content is protected !!