ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Овие 3 хороскопски знаци може да очекуваат средба со сродна душа за време на пролетта

Астролозите веруваат дека овие три хороскопски знаци имаат најголеми шанси да најдат сродна душа во текот на пролетта 2021 година.

Риби

Рибите ќе имаат најмногу среќа во љубовта оваа пролет – повеќе од кој било друг знак на Зодијакот. Нивната љубов ќе процвета на самиот почеток на најромантичната сезона.

Можно е да се зближат со некого што веќе го познаваат или да добијат шанса да ја обноват старата љубов. Добрата вест ги чека на 11 април, а тие би можеле да бидат особено блиски со Бик, Рак, Шкорпија и Јарец. Врската со овие знаци може да биде многу длабока, искрена и полна со лојалност.

Рибите кои веќе се во љубовна врска ќе ја зајакнат врската со партнерот, а можна е и венчавка.

Јарец

Тоа се поединци кои се многу посветени на семејството и веќе сонуваат за своето мало „семејно гнездо“.

Јарците кои се сами имаат големи шанси да запознаат некој со кого ќе сакаат да останат цел живот, а оние кои сега се во врска ќе почувствуваат дека врската станува посилна и посериозна.

Со доаѓањето на пролетта, некои припадници на овој знак би можеле да започнат да живеат заедно со нивниот сегашен партнер и многу е можно заедно да се преселат во странство.

Совршен партнер за нив би можел да биде во знакот на Бик, Девица, Шкорпија и Риби.

Вага

После тежок период, особено во љубовта, луѓето родени во знакот на Вага конечно ќе се соберат во љубовниот авион. Многу е можно сродна душа да ги најде, а не обратно.

Оваа пролет, тие веројатно ќе се сретнат со некој со кого ќе сакаат да го поминат целиот свој живот. Најдобри знаци за Вага се Близнаците, Стрелецот, Лавот и Водолијата.

Оние кои веќе се во врска ќе станат уште посреќни со својот партнер и има големи шанси да ја „крунисаат“ врската со брак.

Сепак, оние кои носат сериозни проблеми од минатото нема да преживеат – но тоа им ги отвора вратите на новите познаници.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!