ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Овие 9 мали гестови го „топат“ женското срце

Овие 9 мали гестови го „топат“ женското срце. Можеби изгледаат безначајни, но ваквите ситници можат да ги израдуваат припадничките на понежниот пол.

Иако можеби звучи како клише, на девојките сепак им се допаѓа кога нивниот сакан повремено се однесува како џентлмен.

Ви претставуваме девет мали гестови кои обично ги воодушевуваат сите припаднички на понежниот пол.

1. Отворање на вратата

Човек кој не е мрзлив да излезе од автомобилот и да и ја отвори вратата на својата дама, се чини дека е добро воспитан.

За него е многу важно да знае дека неговата дама се чувствува безбедно и пријатно. Иако делува безначајно, секоја девојка го цени овој гест.

2. Последниот залак храна

Мажот може да ја воодушеви својата партнерка оставајќи и го последниот залак храна.

3. Поминете многу време со семејството

Ако мажот е вистински заинтересиран, веројатно не му претставува проблем редовно да ги посетува вашите родители и да одржува контакт и добри односи со нив.

4. Запознавање со сите

Вистинскиот господин знае дека треба да ја претстави својата девојка на пријатели и колеги. Ако сретнете познаник додека шетате по улица и ве запознае, тој е веројатно вистинскиот.

5. Изненадување без причина

На денешните „принцови“ не им треба посебна можност да испраќаат цвеќе или мали подароци на девојчиња. Мал неочекуван подарок ќе ја направи девојката многу посреќна од „задолжителниот цвет“ за 8 март.

6. Грижа за девојка

Секако дека мажот не треба да биде посесивен, но ако со мали гестови покаже дека е подготвен да ја заштити својата избрана, гарантирано ќе и го украде срцето.

7. Бакнеж во чело

Тоа е навистина мал гест кој повеќето девојки го очекуваат со нетрпение.

8. Пополнување на резервоарот за гориво

Ова е убаво изненадување што покажува дека вашиот маж е вистинскиот господин за кој сонува секоја жена. Со тоа човекот се обидува да и покаже на својата девојка колку му е грижа без да очекува ништо за возврат.

9. Помош  облекување на палто

Секако дека жената може сама да облече палто, но не станува збор за способност. Добро воспитано момче секогаш ќе ви го држи палтото или ќе го понуди своето, ако ви е ладно.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!