ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Овие хороскопски знаци патат од неконтролирано задоцнување

Некои личности не се во состојба да стигнат на време и свесни се поради тоа и често се оптеретени со тоа да стигнат на време. Неконтролираното доцнење претставува еден вид пореметување а некои хороскопски знаци се многу подложни од станатите.

Овен

Овните не доцнат намерно но доцнат често и тоа во поголем временски интервал од причина што премногу се ангажирани со работа. Личностите родени во овој хороскопски знак се самоуверени, брзи и способни и поради тоа често ги преценуваат своите способносни и превзимаат повеќе обврски отколку што можат да исполнат. За нив денот е секогаш краток а распоредот е препол од причина што непрекинато брзаат и колку да се трудат да ги прерасподелат обврските или пак да стигнат на две места во исто време тие секогаш доцнат бидејќи од себе очекуваат нешто што е невозможно.

Близнаци

Почитување на туѓото време? Тоа на близнаците не им е важно, тие доста ретко го почитуваат ограничувањето. Близнаците знаат да се опуштат и да се забавуваат и целосно се посветуваат на одредена работа и забораваат на времето.

Рак

Раковите имаат приоритети во своето срце и тие се разликуваат од приоритетите во нивните глави. Ако не запишат обврски кои треба да ги завршат и ако не се преслушаат однапред ќе им се случи да заборават нешто што е доста важно и едноставно затоа што не се чуствуваат дека тоа е стварно важно. Важно е заминувањето на некој закажан предглед или деловен состанок а тоа е толку напорно и затоа раковите забораваат на важни термини и доцнат.

Лав

Лавовите се исклучок – тие немаат никаков проблем со доцнењето и воопшто не се чуствуваат лошо и не се обидуваат да ја променат својата лоша навика бидејќи доцнат намерно. Оставувајќи ги другите да чекаат ја потврдуваат својата важност и доминација и обезбедуваат внимание појавувајќи се последни верувајќи во тоа дека така ќе бидат забележани. На важните деловни состаноци на доцнат но само во ситуација кога организаторот хиерархиски е над нив.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!