ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Овие хороскопски знаци се најстроги спрема себе!

Љубовта спрема себе ретко е спонтана и природна и таа се учи и се освојува преку лично запознавање и личен развој. Некои успеваат да се опуштат, да ја прифатат својата несовршеност и да излезат од контрола, а на некои тешко им оди тоа.

Девица

Колку и да се критични кон другите, девиците се двојно повеќе критични кон себе. Колку и да се трудат да бидат предосетливи и да ги избегнуваат проблемите толку се вешти во пронаоѓање на проблемите. Девиците имат нереално високи стандарди и кога не ги достигнуваат чувствуваат вина, несигурност и недостаток на контрола.

Доколку го имате овој хороскопски знак во вашиот живот обидете се да ја прикажете реалната слика и да покажете дека неможе се да биде под нивна контрола туку стварите во животот така функционираат. Охрабрете ја така што ќе и обврнете внинамние на нејзините успеси и достигнувања и потсетете ја дека понекогаш мора да се движи споро и да се одмори.

Јарец

Слично како и девицата и јарците сакаат да контролираат се околу себе. Доста се вредни и дисциплинирани но често се исцрпуваат туркајќи се себе преку сопствените можности. За нив не е доволно само во една област од животот да бидат први туку сакаат и во повеќе области да постигнуваат успеси и да бидат на ниво.

Често се песимисти и ставот ги доведува до тоа да гледаат негативно на себе како и на добрите ствари кои им се случуваат. Јарецот ќе го охрабрите така што ќе му зборувате што ви се допаѓа кај него а да не е поврзано со неговиот личен успех. Јарецот нема да ја бара вашата помош но вие редовно треба да му напоменувате дека сте тука за него кога и да треба и дека може да смета за вас.

Скорпија

Скорпијата по себе е затворена личност и многу тешко влева доверба во некого. Сака да мисли како само зависи од себе но нејзиниот недостаток на доверба во другите често се одразува на недостаток на доверба во себе. Скорпијата ќе биде широкоградна спрема другите и секогаш ќе интервенира таму каде што има потреба.

Скорпијата го одржува својот ѕид на недостапноста и секогаш надворешните вибрации ги прима со резерва. За скорпијата ви е потребно многу трпение и нежност. Потребни и се секакви уверувања, докази и време за да се отвори и да се опушти. Затоа подобро е да ја охрабрите кога ќе почне отворено да зборува и секогаш и давајте комплименти за тоа колку таа ви недостасува.

Риби

Рибите се наклонети да бидат на располагање и да излезат во пресрет буквално на секого. Овој хороскопски знак е во ситуација да се запостави себе си за да помогне на некој друг. Рибите својата вредност ја пронаоѓаат во служењето на другите и исполнување на нивните желби.

Помогнете му на овој хороскопски знак да се почуствува дека е важен и вреден и дека заслужува почит. За тоа е потребно да бидете внимателни, сензитивни и во ситуација кога рибите имаат лош ден и се чувствуваат лошо охрабрите ги покажете дека сте на нивна страна.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!