ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Лицата родени во овие хороскопски знаци се најдобрите татковци

Лицата родени во овие хороскопски знаци се најдобрите татковци

Ако вашиот партнер е роден во еден од овие три хороскопски знаци, навистина имате среќа бидејќи тој ќе биде повеќе од посветен татко.

Да се ​​биде родител не е лесна работа. Меѓутоа, ако покрај вас имате партнер кој е приврзан за семејството и сака деца, заедно ќе можете полесно ќе ги надминете сите препреки.

Оние кои веруваат во хороскопот велат дека најдобрите татковци се родени во овие три хороскопски знаци.

Рак

За чувствителниот рак семејството е секогаш на прво место. Од првиот ден од бременоста тој постојано ќе биде покрај вас, ќе ве гали и ќе се грижи за вас, ќе ви дава добри совети и нежно ќе ве тапка по рамото. Кога ќе дојде дете, тогаш започнува најубавиот период од неговиот живот. Тој секогаш ќе биде со вас и со вашите деца. Можете да се потпрете на него во секое време.

Вага

Мажите родени во знакот вага се добри татковци на кои никогаш не им е здодевно. Секогаш се подготвени за забава. Сакаат да им го покажуваат и да им го претставуваат светот на своите потомци на еден поинаков начин. Колку и да се забавни татковците ваги, тие можат да бидат и многу сериозни. Со нивното истакнато чувство за правда, сакаат (и тоа им е многу важно) да ги воспитуваат своите деца да бидат емоционално интелигентни и внимателни.

Лав

Неговите деца се негова гордост. Тој, едноставно, ќе направи сè што е во негова моќ да ги заштити. Не може да им одрече ниту една желба, па често ги расипува. Сака да биде совршен татко, па веќе уште од раѓањето на детето напамет ја знае целата литература за воспитување деца.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!