ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Овие личности се посебни но тешко ја наоѓаат сродната душа

Овие личности се посебни но тешко ја наоѓаат сродната душа.

Откријте кои луѓе имаат потешкотии да го пронајдат вистинскиот љубовен партнер.

Секоја душа е посебна, автентична со своите доблести, маани и желби, но има души кои се слични и привлечени едни од други.

Дали сте личност со стара душа? Тоа се луѓе кои се посветени на духовниот развој, бараат подлабока вистина и мудрост, ја гледаат поголемата слика на нештата и не се толку заинтересирани за материјалот. Старите души се навистина посебни, но тие се соочуваат со една блокада – тие тешко можат да најдат љубовни партнери.

Еве зошто „старите души“ тешко наоѓаат сродна душа:

1. Тие имаат силно чувство за сопствениот идентитет

Што значи дека тие знаат кои се и што сакаат, а што не.

2. Почесто се поврзуваат со привремени партнери

Животот често ги поврзува со луѓе со кои треба да научат нешто. Тие ја користат таа врска за да се развијат, а потоа продолжат понатаму. Бидејќи брзо учат лекции, лесно оставаат ваков партнер и започнуваат нов пат.

3. Тие имаат повисока мисија

Тие се склони кон чести и брзи промени, и ако нивниот партнер не ги следи ентузијастички, тие можат многу лесно да се оладат.

4. Тие не се задоволни со ситници

Тие не сакаат само површна врска, туку искрена, посветена и длабока љубов на духовно ниво. Ако не ја пронајдат, повеќе би сакале да останат сами.

5. Тие се емотивни и духовни „исцелители“, затоа привлекуваат луѓе на кои им треба лекување или утеха, а не партнерство.

Кога помагаат на друго лице да ги залечи раните, многу е можно тие да продолжат сами.

6. Не сакаат игри

Правилата на денешната игра, каде што треба да покажете незаинтересираност за да бидете интересни, ги обесхрабруваат. Тие не гледаат никаква смисла во тоа. Во исто време, нивната искреност и вистинитост не се во согласност со денешниот свет на преправање и манипулација.

7. Имаат емоционален багаж

Тие често не можат да се ослободат од емотивните состојби од минатото, но знаат дека пред да влезат во врска, потребно е да се отфрлат старите верувања и несигурности.

Кога ќе се ослободат од заблудите и ќе се ослободат од дисциплината со помош на искуство и лична мотивација, сродните личности можат да најдат партнер за себе, а во љубовта тие се магични, љубов без граници и секогаш се тука за партнер – во добро и во лошо.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!