ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Мажите секогаш ги избегнуваат овие три типа жени

Мажите секогаш ги избегнуваат овие три типа жени

Ако барате партнер, размислете добро за вашите карактеристики.

Не се само жените оние кои ги избираат своите партнери и ги бараат нивните мани. И мажите имаат свои барања и точно знаат што не сакаат од својата партнерка.

Овие се трите типа жени кои мажите секогаш ги избегнуваат.

Шефица

Овие жени се исклучително тешки за мажите. Тие нив ги доживуваат како шефот да им е напишан во нивната ДНК. Отпрвин тоа ќе изгледа слатко, но кога мажот ќе почне да се чувствува како ученик на кој наставникот му кажува што треба да направи, брзо ќе побегне.

Озборувачка

Оваа жена е како жолта штампа во очите на мажите. Сака да озборува и да зборува за други луѓе. Отпрвин ќе изгледа забавно со нејзините анегдоти, но на крајот мажите почнуваат да се прашуваат за што зборува таа зад нивниот грб.

Спасителка

Оваа жена демне насекаде. Таа е жена од која секој маж сака да избега по секоја цена. Се разбира, на некои мажи им се допаѓа ваквиот тип жени поради сопствената несигурност.

Таа тврди дека го сака таков каков што е, но малку по малку се обидува да го промени и да го спаси од себе. Прво тоа го прави со неговиот стил, а потоа и со неговиот музички вкус. Се труди да го спаси од тој мизерен избор бидејќи најмногу знае што е добро за него. Кога истото се однесува и на пријателите и на неговото хоби, тој обично бега.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!