ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Месецот Во Кој Е Роден Вашиот Партнер Открива Каков Живот Ве Чека Покрај Него

Дали некогаш сте се запрашале каков ќе биде вашиот живот покрај вашиот партнер? Месецот во кој е родена вашата „втора половина“ открива многу за нејзината природа, карактер и став кон љубовта.

Јануари
Вие навистина ќе уживате во заедничкиот живот. Луѓето родени во јануари сакаат да пробуваат нови работи и се многу страствени. Тешко е да се процени што им паѓа на ум, бидејќи тие се малку затворени, но можеш многу добро да разговараш со нив. Тие секогаш се подготвени да ве слушаат и ќе ве поддржат во секоја ситуација.

Февруари
Луѓето родени во февруари се многу искрени типови кои сите ги сметаат за пријателски, љубезни и искрени луѓе. Штом еднаш ќе се заљубите во ваква личност, никогаш нема да ја заборавите целосно. Никогаш не би ве повредила со намера, таа секогаш е водена од добрата природа, така што таа љубовта ја сфаќа многу сериозно и не простува за предавство.

Март
Времето поминато со луѓе родени во март е многу пријатно. Обично сакаат да флертуваат, да се насмевнуваат и да водат интересни разговори. Тие се многу емпатични, внимателни и искрено заинтересирани за сè за што зборувате. Тие уживаат во времето што можат да го поминат со својот партнер, без разлика дали тоа е планирање патување или гледање филмови.

room couple

Април
Тие се многу привлечни типови, мотивирани и многу тврдоглави. Тие не се карактеризираат со срамежливост и секогаш се способни да предизвикаат интерес кај спротивниот пол. Тие сакаат да се гушкаат и да уживаат во нежност. Тие се неуморни и секогаш се желни за нови авантури.

Мај
Луѓето родени во мај се духовити, лојални, многу директни, разговорливи, самоуверени и свесни за своите способности. Дали е потребно нешто повеќе?

Исто така, тие се многу чувствителни, од срце се радуваат на успехот на другата личност и нивната компанија никогаш нема да ви здодее.

Јуни
Тие сакаат длабоки разговори и мечтаење, секогаш прават големи планови за иднината и не се во можност да ги сокријат своите чувства. Тие се заинтересирани за многу работи – од музика, преку филмови до патувања. Лесно е да ги повредите нивните чувства, но тие брзо простуваат. Тие се привлечни и уживаат да бидат во центарот на вниманието.

Јули
Тие сакаат да ризикуваат. Не знаат контрола, самоуверени се и живеат според сопствените правила. Тие имаат многу живописна имагинација и многу идеи што навистина сакаат да ги реализираат. Слободата им значи повеќе од што било, па затоа не сакаат „другата половина“ премногу да ги обврзува и ограничува.

Август
Тие се многу привлечни, страствени и мистериозни, покрај тоа што се искрени и многу дарежливи. Тие сакаат многу да зборуваат со својот партнер, но лесно е да ги налутите. Тие се малку диви и многу паметни. По природа се за заљубени, сакаат комплименти и сакаат да флертуваат.

Септември
Тие се многу добри и во кревет и во кујна. Кога се чувствуваат сакани, нивната позитивна енергија пука во сите правци. Од друга страна, тие се прилично чувствителни и лесно се повредуваат. Тие се непредвидливи. Простуваат лесно, но никогаш не забораваат. Тие сакаат романтични гестови, како што се спонтани излегувања, вечери или излети.

wine

Октомври
Сè мора да биде совршено. Тие се страствени, честопати мистериозни и желни за независност. Тие лесно „читаат“ други луѓе и ги контролираат своите емоции без никакви проблеми. За многумина, тие може да изгледаат резервирани и им треба време да се отворат пред другите.

Ноември
Лојален и дарежлив, секогаш подготвен да се натпреварува со секого. Тие сакаат да запознаваат нови луѓе и не се љубители на монотонијата. Тие се амбициозни, но нивната loveубовна врска честопати не е на прво место. Тие се многу интелигентни и пријатно е да се биде во нивно друштво, но нема лесно да ги присилите да се согласат на сериозна врска.

Декември
Активен, динамичен и многу импулсивен. Врската со нив може да биде интересна авантура или неподносливо хаотично трчање – зависи од вашиот карактер. Луѓето родени во декември имаат потреба од партнер кој ги разбира и е отворен за нови идеи.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!