ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Песни Кои Кание Вест И Ги Посвети На Ким Кардашијан

Деновиве ширум светот кружат вести дека Ким Кардашијан и Кание Вест се во процес на развод.

Само што ја започнаа својата врска во 2012 година, Кание Вест и ја посвети песната „Perfect Bitch“ на Ким Кардашијан .Песната ја промовираше на забава за пријатели и соработници и во неа се зборува за потрагата по вистинската жена.

Во рефренот може да се слушне дури и дел од „Кармин Бурана“, композиција на Карл Орф од 1937 година.

– „Perfect Bitch“, ja напишав за Ким – објасни Кание на Твитер.

Песната требаше да биде објавена на неговата компилација „Cruel Summer“ , но поради некоја причина недостасуваше на списокот .

Меѓу другото, на Кание му се допаѓала Ким додека таа се уште била во брак со Крис Хамфрис 72 дена. Песната „Way Too Cold“ го докажува тоа:

And I admit I fell in love with Kim

Around the same time she fell in love with him

Well that’s cool baby girl, do your thing

Lucky I ain’t had Jay drop him from the team

Во 2018 година, Кание ја објави и песната „XTCY“ за неговото патување во екстази каде фантазира дека „ биднал“ со сите сестри на Ким , а насловната фотографија беше онаа од 21-от роденден на Кајли. Како е прифатено ова меѓу семејствата Кардашијан и enенер, можеме само да претпоставиме…

Сепак, неговата најимпресивна песна посветена на Ким е онаа од 2013 година, кога целиот свет зборуваше за експлицитното видео за „Bound 2“ , каде „Кими“ се милува на мотор. Денес на YouTube има скоро исто толку лајкови како и негативни коментари. Видеото беше исто така пародирано – можеби најпознато со Сет Роган и Џејмс Франк .

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!