ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Пет причини зошто е ДОБРО да се омажите пред триесеттите

Пет причини зошто е ДОБРО да се омажите пред триесеттите.

Па, кога е вистинското време за свадба?

Сите знаеме дека тоа веќе не е нешто што всушност треба да го правиме, но повеќето луѓе сепак одлучуваат да стапат во брак, бидејќи тоа е како гест на љубов, голема забава, а во некои земји има одредени придобивки што ги носи брачниот живот.

Но, ако се чувствувате како да сте принудени да стапите во брак пред триесет години, бидејќи ќе биде доцна – застанете и размислете за тоа.

Зошто да брзате?

Вие секогаш ќе можете да стапите во брак, но разводите се „мачење“, не само емоционално, туку и финансиски. Затоа е секогаш подобро да чекате додека не бидете целосно сигурни наместо да брзате. Всушност, еве неколку многу добри причини да стапите во брак само по 30 години.

За се е виновен Холивуд!

1. Знаете што навистина сакате од вашиот партнер

Потребно ви е време да откриете што сакате и што ви треба наспроти идејата како да замислите совршени врски базирани на филмови. Ќе бидете изненадени колку е различен реалниот живот од она во што веруваме заради Холивуд и кои делови од филмовите романтизираат и кои делови се всушност важни и вредни.

2. Бидете многу подобри во искажување на вашите потреби, мисли и мислења за вашиот партнер, наместо само да се надевате дека тој може да ги прочита вашите мисли

Сите сме многу емотивни и избрзани во дваесеттите години, само учиме и растеме и стануваме личноста што ќе бидеме. Тешко е да се обидете да создадете трајно партнерство бидејќи за една или две години можете буквално да бидете друга личност.

3. Многу е поголема веројатноста да ви биде подобра финансиска состојба во триесеттите години отколку во дваесеттите години

Не велиме дека ќе знаете сè во вашите триесетти години, многумина од нас сè уште се борат со тоа што сакаме да бидеме и како треба да изгледа нашата кариера дури и во триесеттите години, но барем дотогаш повеќето од нас успеваат да научат како да направат пари.

4. Ќе имате повеќе време да експериментирате, да патувате, да пробате нови работи.

Ќе разгледате се наоколу, ќе имате целосна слобода. Можеби мислите дека е глупаво, но подобро е да го испробате сето тоа и да го извадите од вашиот систем, наместо рано да стапите во брак и да прашате како би било.

5. Засекогаш е преголем период во оваа време

Луѓето живеат подолго од кога и да било, па така, бракот во триесеттите години сепак ќе ве остави со најмалку половина век во брачен живот. Нема потреба да брзате. Сè уште ќе ги добиете вашите засекогаш ако почекате малку да се поврзете со вашиот партнер. Плус, секогаш можете да се обидете да живеете со некого пред да се омажите, тоа е одличен начин да ги научите вистинските бои на таа личност и како изгледаат во нејзиниот секојдневен живот и секојдневните навики.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!