ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Пет типа жени од кои мажите бегаат

Пет типа жени од кои мажите бегаат

Не се само жените оние кои ги избираат своите партнери и ги бараат нивните мани.    И мажите ги избегнуваат жените бидејќи тие имаат свои барања и точно знаат што не сакаат од својот партнер.

Кралица на драмата

Таа е непредвидлива, спонтана и многу темпераментна. Навистина, никогаш не е здодевно со неа, а причината за тоа е што таква жена знае да направи драма, дури и таму каде што ја нема.

Ако почувствува дека мажот не ѝ обрнува доволно внимание, ќе го нападне пред целата компанија. Ако погледне минувач на улица, ќе остане без автомобил во движење и ако сака да ја напушти, таа ќе прави сцени затоа што не може да го замисли својот живот без него.

Многу е веројатно дека на почетокот на врската мажот ќе полуди по ваква девојка, но наскоро ќе сфати дека ако сака да живее посмирено, ќе мора итно да промени нешто.

Повредена

Велат дека овој тип жена може да биде крајно опасен. За повредена се смета онаа жена која неодамна излегла од долгогодишна врска, а не ја пребродила целосно.

Иако може да ги има сите други пожелни квалитети потребни за сериозна врска, можеби во моментот нема да може да развие длабоки чувства.

Партнерот ќе излезе од таква врска многу повреден и несигурен, а таа, можеби, со задоволено его.

Здодевна

Зошто си ова? Зошто не си ова? Твоите омилени реченици се здодевни. Со таква жена во врска, мажот никогаш нема да биде доволно добар и нема да ги исполни нејзините стандарди бидејќи таа навистина ги нема затоа што дури и не знае што сака.

Овој тип жена е, всушност, незадоволна и фрустрирана од сопствениот живот и, наместо да работи на себе, ќе се обиде да го натера својот партнер да се однесува според нејзините потреби.

Кукла

Таа е згодна, секогаш насмеана, слатка, љубезна и секогаш клима со главата.

На прв поглед, мажот ќе помисли дека ја сретнал најсовршената жена на светот и гордо ќе ја води за рака додека другите љубоморно ќе го гледаат.

Таа никогаш не се кара и се согласува со мажот за сè.

Но, ако се изгребе површината, мажот ќе сфати дека таа ретко ги изразува своите ставови и мисли, па ќе се запраша дали воопшто ги има.

Заводничка

Таа пука од сексапил. Мажите на улица се вртат по неа, а таа е многу свесна за својата привлечност и знае како да ја искористи.

Секогаш е опкружена со обожаватели. Постојано добива понуди да излезе на состанок и, каде и да се појави, познава некого.

Мажот наскоро ќе сфати дека таквата жена не е само жртва на нејзината убавина, туку и ги поттикнува мажите да флертуваат со неа. Тоа го прави за да го пумпа своето его, така што мажот постојано ќе чувствува несигурност и љубомора.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!