Пијалок што ги чисти цревата и организмот

Слични

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете. Водич за...

Најмоќниот чистач за организмот

Најмоќниот чистач за организмот. Традиционален рецепт за напиток кој ќе...

Дали е корисно да се пие кефир ноќе?

Дали е корисно да се пие кефир ноќе? Вистина или...

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото. Самата сол...

Туна или лосос: што е поздраво?

Туна или лосос: што е поздраво? Прашање на денот! Зошто е...

Сподели

Пијалок што ги чисти цревата и организмот.

Овој пијалок е направен од само 2 намирници, и ги чисти цревата, желудникот и целото тело. Пијте го 14 дена на празен стомак.

Детоксикација на организмот, односно чистење, е неопходна за здравјето на органите, енергијата и виталноста. Акумулацијата на токсини може да биде причина за многу болести, а симптомите што укажуваат на присуство на токсини во организмот се чести настинки, замор, поспаност, деконцентрација, недостаток на енергија…

Овој пијалок е подготвен од две исклучително здрави намирници – леќата, која има исклучителни лековити својства: го зајакнува организмот, ги подмладува крвните садови, го елиминира заморот, ја зголемува циркулацијата во рацете и нозете, го зголемува испуштањето урина и кефирот, што е природен здравствен еликсир полн со пробиотици и растителни влакна.

Комбинацијата на овие две намирници ги чисти цревата, ги чисти крвните садови, детоксицира и го стимулира дигестивниот систем.

Истурете лажица брашно од хељда со чаша (250 мл) кефир и добро измешајте. Направете го тоа навечер и оставете го пијалокот во фрижидер.

Наутро, половина час пред јадење, промешајте уште еднаш и јадете. Земете на празен стомак пред појадок. Пијалокот се препорачува да се пие 14 дена.

error: Content is protected !!