ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Пијалок што ги чисти цревата и организмот

Пијалок што ги чисти цревата и организмот.

Овој пијалок е направен од само 2 намирници, и ги чисти цревата, желудникот и целото тело. Пијте го 14 дена на празен стомак.

Детоксикација на организмот, односно чистење, е неопходна за здравјето на органите, енергијата и виталноста. Акумулацијата на токсини може да биде причина за многу болести, а симптомите што укажуваат на присуство на токсини во организмот се чести настинки, замор, поспаност, деконцентрација, недостаток на енергија…

Овој пијалок е подготвен од две исклучително здрави намирници – леќата, која има исклучителни лековити својства: го зајакнува организмот, ги подмладува крвните садови, го елиминира заморот, ја зголемува циркулацијата во рацете и нозете, го зголемува испуштањето урина и кефирот, што е природен здравствен еликсир полн со пробиотици и растителни влакна.

Комбинацијата на овие две намирници ги чисти цревата, ги чисти крвните садови, детоксицира и го стимулира дигестивниот систем.

Истурете лажица брашно од хељда со чаша (250 мл) кефир и добро измешајте. Направете го тоа навечер и оставете го пијалокот во фрижидер.

Наутро, половина час пред јадење, промешајте уште еднаш и јадете. Земете на празен стомак пред појадок. Пијалокот се препорачува да се пие 14 дена.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!