Пилешка крем чорба, совршена за обновување на умот и телото!

Слични

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ)

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ). Правете торти...

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната вечера

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната...

Лиснато тесто со јаболка и цимет

Лиснато тесто со јаболка и цимет. Можете ли да ги...

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење. Речиси и...

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото. Иако малкумина од...

Сподели

Кој друг може да одолее на топла и миризлива чорба?

Состојки

  • 1 кромид
  • 20гр путер
  • 1 морков
  • 250гр пилешко филе
  • 1 лажица брашно
  • 1 лажица сув зачин
  • 200мл павлака за готвење
  • 1 литар вода
  • 1 лажичка сол
  • 1 цвет магданос

Како да се подготви

Ситно исецканиот кромид спржете го со малку путер. Додадете морков на коцки и оставете го да врие десет минути, додавајќи вода по потреба. Додадете го пилешкото филе на коцки, зачинете го со сувиот зачин и бибер и оставете го да врие уште пет минути. Посипете со брашно и промешајте, а потоа сипете еден литар вода и варете уште 20 минути. На крај, додадете го кремот за готвење. Додадете сол по вкус. Гответе уште пет минути со постојано мешање. Послужете топло.

Уживајте!

error: Content is protected !!