ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Подобрете ја меморијата со овој пијалок: Потребни се само две состојки!

Подобрете ја меморијата со овој пијалок: Потребни се само две состојки!

Губењето на меморијата може да биде симптом на разни болести, но најчеста причина за заборавот е атеросклерозата на мозокот.

Можно е да се спречи стеснување на крвните садови и да се подобри меморијата со помош на чаеви од билки од еребица.

Истурете пет лажици мелена кора од еребица со половина литар вода и варете два часа на тивок оган.

Консумирајте 30 милилитри исцеден пијалок три пати на ден, половина час пред оброк. Третманот трае два месеци. Кантарионот (Inula helenium), прелијте го со половина литар вотка. Оставете да отстои еден месец. Земете 30 милилитри тинктура еднаш на ден. Третманот трае два месеци.

Конзумирајте една лажица чај четири пати на ден. Истурете две лажички кокота со чаша врела вода, па оставете ја да отстои еден час. Консумирајте третина од чаша чај – три пати на ден со лажичка мед

Истурете една лажица пченични трици со чаша врела вода. Почекајте еден час. Потоа додадете друга чаша врела вода во чорбата и оставете ја да стои десетина минути. Пијте две третини од чаша пијалок – три пати на ден после јадење. Истурете една лажица семе од зачини со чаша врела вода. Почекајте еден час.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!