ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Пораки од големите умови: 10 цитати од кои ќе се наежите!

Пораки од големите умови: 10 цитати од кои ќе се наежите!

Ова го велат познатите научници, уметници и филозофи.

Зачинете го денот со цитати од големи луѓе. Ќе ве натераат да размислите.

Бенџамин Френклин

-Некои луѓе умираат на возраст од дваесет и пет години и не се погребани до седумдесет и петгодишна возраст.

Оскар Вајлд

– Повеќето луѓе се други луѓе. Нивните мисли се мислења на другите луѓе. Нивниот живот е мимикрија. Нивната страст е цитирање.

Алберт Ајнштајн

– Големите умови честопати доживуваат противење од просечноста.

Брус Ли

– Не се плашам од човек кој вежбал 10.000 удари, туку се плашам од човек кој вежбал еден удар 10.000 пати.

Фридрих Ниче

– Ако гледате доволно долго во бездната, бездната почнува да гледа во вас.

Марк Твен

– Не дозволувајте школувањето да ви пречи во вашето образование.

Платон

– Бидете љубезни, секој што ќе го сретнете води тешка битка.

Индиска поговорка

Само кога ќе умре последното дрво, кога ќе се отруе последната река и кога ќе се фати последната риба, ќе сфатиме дека не можеме да јадеме пари.

Џон Ленон

– Кога имав пет години, мајка ми ме научи дека среќата е клучот за животот. Кога одев на училиште, ме прашаа што сакам да бидам кога ќе пораснам. Напишав „среќна“. Ми рекоа дека не ја разбирам задачата, а јас им реков дека не го разбираат животот.

Ернест Хемингвеј

– Најдобрите луѓе имаат чувство за убавина, храброст да ризикуваат, дисциплина да ја кажат вистината, способност да се жртвуваат. Иронично, нивните доблести ги прават ранливи; тие често се ранети и уништени.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!