ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Практични совети кои помагаат за чување на женски торби

Практични совети кои помагаат за чување на женски торби.

Секоја модерна дама има мала армија торби, чанти и паричници.

На сите нив, исто како и на вашите омилени чевли, им треба хармоничен простор за складирање. Во повеќето случаи, нема доволно простор или практично решение за складирање на овие додатоци во плакарите што ги имаме. Сепак, со малку креативност, сите можат да бидат добро организирани, а на располагање ви стојат многу интересни локации во форма на дополнителни прегради во плакарот, куки за закачување на внатрешноста на вратата итн. Во следните редови ви откриваме практични совети за чување на вашите скапоцени торби.

Полици и витрини

Доколку имате доволно простор, ви препорачуваме да ги прикажувате своите најдобри примероци на полиците на отворен плакар или во стаклена кутија. Можете да направите посебен оддел за секоја вреќа користејќи стакло, што ќе придонесе за извонреден впечаток. Овие полици или ормани би било пожелно да го најдат своето место во вашата спална соба. Заедно со торбите, можете да ги прикажете и чевлите.

Организатори и држачи

Различни организатори на чанти се многу практична идеја за складирање на мали чанти и паричници. Доколку сакате, можете да побарате организатори од мрежа или жици за датотеки и хартии или сами да направите нешто слично од картон, што ќе се користи за чување на вашите торби. Варијантите на ткаенина наменети за внатрешниот дел од плакарот се многу привлечна идеја што ќе ги задржи сите ваши торби на едно место. Вертикалните рачки на вратите се оние што ви даваат многу простор за торби, без да направите неред во просторот.

Куки и офингери

Куките се безвременска идеја за сите видови чанти кои имаат рачки. Тие се многу благодарни затоа што можете да ги поставите каде и да најдете место во вашето опкружување – во плакарот, на задниот дел од вратата од спалната соба. Понудите се исто така добра идеја за обесување вреќи, притоа задржувајќи ги многу добро организирани.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!