ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Прашање за Милион Долари , Натпреварувачот Одговори Точно, А Дали Вие Ќе Одговорите ? (Видео)

Прашање од областа на историјата за милион долари кое беше одговорено точно во квизот ‘Дали Сакаш Да Станес Милионер’.

Сепак, овој пат се работеше за посебна епизода во која славните личности се натпреваруваа, а парите одеа во добротворни цели. Готвачот и основач на ресторанот „Момофуку“, Дејвид Ченг, стана првата позната личност што ја освои главната награда и „стана милионер“.

Парите беа донирани во добротворна организација која им помага на работниците во рестораните погодени од пандемијата на коронавирусите.

Сепак, на ова претходеа тензични моменти за време откатко водителот Џими Кимел го прочита прашањето:

„Иако претседателот и неговата сопруга никогаш не го допреа прекинувачот за светло од страв да не ги убијат, кој американски претседател беше првиот што имаше електрична енергија во Белата куќа?

Понудените одговори беа:

а) Џулиус Симпсон Грант

б) Бенџамин Харисон

в) Честер А.Артур

д) Ендру Johnонсон

Ченг имаше освоено половина милион долари и ако одговори погрешно, ќе паднеше на 32.000. Иако не го знаеше одговорот, тој реши да продолжи и ја повика својата пријателка, новинарката Мина Кимес, за помош. Таа не беше сигурна, но сепак даде одговор.

Како изгледаа овие тензични моменти, погледнете го видеото подолу:

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!