ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Правила на ФЕНГ ШУИ за уредување на работниот простор: Интересни совети за позитивна енергија

Правила на ФЕНГ ШУИ за уредување на работниот простор: Интересни совети за позитивна енергија.

Фенг Шуи е стара кинеска дисциплина која се занимава со сите сегменти од животот, а една од нив е уредување на работна маса.

Според Фенг Шуи, работниот простор односно работната маса влијае на кариерата и ја симболизира.

Еве неколку совети и предлози за тоа како да ја организирате масата на која работите според Фенг Шуи.

Фенг Шуи материјал и боја

При избор на работна маса, материјалот и бојата во голема мера влијаат на Фенг Шуи. Општо земено, тешката и цврста кафеава маса од дрво е најстабилна и идеална од сите можни материјали за маса. Обрнете внимание на фактот дека изгледот навистина ви се допаѓа бидејќи голем дел од денот ќе го поминете позади него.

Стаклените маси не се препорачуваат според дисциплината Фенг Шуи затоа што се кревки.

Најдобра работна позиција

Позицијата на вашата маса е клучна за добар Фенг Шуо. Ова значи дека кога ќе седнете на маса треба да можете да ја видите вратата, но сепак да не бидете директно во согласност со вратата.

Избегнувајте свртување кон ѕидот. Ако тоа е единствената опција, ставете огледало пред вас за да го проширите погледот, а со тоа и можностите за подобра кариера.

Фенг Шуи предмети за работната маса

  • Живо, зелено растение кое поттикнува раст.
  • Керамичката чаша што ви се допаѓа, со стабилна основа што не е лесно да се сруши, а советот е редовно да ја користите и да ја одржувате чиста

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!