ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Прекрасна љубовна приказна на Слобода и Војин

„Кога бракот е склучен од љубов и Бог ве гледа едни за други, тогаш тоа оди многу полесно“.

Актерската двојка Слобода Боба Мишаловиќ и Војин Четковиќ веќе 13 години ја интригираат јавноста со својата врска и приватниот живот. Сега ги гледаме како пар во серијата „Тајните на лозата“ и ова не е прв пат да не воодушевуваат како тим на големото платно. Всушност, нивната љубовна приказна дојде од таму.

Војин веќе ја спомна нивната прва средба во една прилика, кога ја виде Слобода.

„Се сеќавам на првиот момент кога ја видов, ја снимавме „ Зоне Замфирова “, а таа беше студентка. Никогаш не гледав на студентките на тој начин, особено затоа што повеќето беа деца. Поминаа неколку дена од снимањето, снимателот ме покани да дојдам да видам нешто. Ја гледав како некој што веројатно ќе игра во филм, не ја гледав како убава или на кој било друг начин. Првпат ја забележав “, рече Војин и додаде со насмевка. „Не можам да кажам дека беше воодушевена првиот пат кога ме виде, но омекна.

„Нашиот брак е како и секој друг, се обидуваме да најдеме време за себе затоа што актерската работа е спонтана. Најважно е да се помириме со фактот дека ова е наш живот и дека не треба да бараме да бидеме некои различни луѓе, да живееме насилно со друг живот “, изјави Слобода .

„Имам среќа што Војин е десет години постар и во однос на мене е многу помирен и сталожен. Тој е оној кој често ја смирува ситуацијата. Живеете со цимер, па се карате, а камоли со  сопруга или сопруг. Нашиот брак е стабилен, тој е малку напнат и возбудлив, и јас го сакам. Да беше поинаку, ќе ми беше здодевно – рече таа за врската со нејзиниот сопруг Слобода Мижаловиќ, кому воопшто не му пречи разликата во годините меѓу нив.

Овој прекрасен пар се  запознал на снимањето на филмот  „Зона Замфирова“ и тогаш и двајцата имале партнери, па малкумина би замислувале дека ќе се појават искри меѓу нив. Запознавањето прерасна во пријателство за време на снимањето на вториот филм „Грабежот на третиот рајх“. Набргу потоа, двајцата ги напуштија своите партнери и летото 2004 година ја започнаа нивната љубовна приказна, која ја  крунисаа со брак . Од таа љубов се родија две девојчиња,  близначките Мила и Вера.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!