Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот

Слични

Сподели

Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот.

Една од најпознатите модели на сите времиња, Синди Крафорд, повторно се појави на насловната страница на познатото списание „Вог“.

Синди беше на врвот на својата слава во 90-тите години на минатиот век, кога ја направи славната петорка со Клаудија Шифер, Наоми Кембел, Кристи Тарлингтон и Линда Евангелиста , а потоа ја заработи ласкавата титула на супермодел.

На 55-годишна возраст плени со својата неверојатна убавина и харизма, исто како и на почетокот на нејзината кариера, а низа од нејзините нови црно-бели фотографии го освоија светот. Крафорд дури ги сподели на својот Инстаграм:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue Brasil (@voguebrasil)

Резултати Вога исполнета со предизвикувачки фотографии на Синди, на кои се гледа нејзината витка фигура.

Едно е сигурно, а тоа е дека таа и денес не може да најде мана!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford)

error: Content is protected !!