ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Толку е убаво да ги слушнеме: Реченици што значат повеќе од „Те сакам“

Постојат безброј начини на кои можеме да кажеме некому дека го сакаме без да го кажеме тоа поинаку. Тоа е исто како да се обидете некому да кажете “ТЕ САКАМ” без да ги изговорите тие два збора.

Секогаш е добро време да кажете некому „Те сакам“. Овие два збора не можат да се истрошат, досадуваат или да излезат од мода, но понекогаш тие можат да бидат заменети со некои други, подеднакво вредни и незаборавни зборови.

Може да биде секојдневна мала работа, но повторно голема работа што покажува колку навистина се грижиме за некого и колку е важна нашата сакана во животот.

Грижата е одличен показател за љубовта и затоа таа секогаш треба да се цени и негува.

Една таква реченица има посебна сила и лесно може да го замени „Те сакам“, па дури и да ја совлада.

И навистина, во овие следниве зборови лежи голема љубов, тие покажуваат колку е важно за нас некој близок да пристигне безбедно на нивната дестинација и секогаш очекуваме да бидеме контактирани. Грижата е одличен показател за љубовта и затоа таа секогаш треба да се цени и негува.

Споделуваме со нас и други начини на кои можете на вашите најблиски да им изразите љубов без директно да им го кажете тоа:

Јави се кога ќе стигнеш!

Кошулата ти е испеглана

Пивото е во фрижидер

Без тебе, се е глупаво!

Излеговме со децата да прошетаме

Јас го прошетав кучето, немораш ти.

Внимавај како возиш!

Од сите луѓе ти најмалку ме нервираш.

Чувај се!

Внимавај како возиш!

 

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!