Ритуали за убавина на Пенелопе Круз

Слични

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата коса

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата...

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво?

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво? Нема ништо...

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите. Грешките што...

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата. Секоја...

5 дневни навики за спречување на сува кожа

5 дневни навики за спречување на сува кожа. Ја подобруваме...

Сподели

Актерката Пенелопе Круз има омилени козметички третмани во кои често ужива, а кога станува збор за кремите, смета дека најважни се оние со висок процент на хидратантни состојки.

„Правам суво четкање, верувам дека овој ритуал чисти токсини од телото“, коментира Круз.

Го храни лицето со хидратантни креми, а открива и склоност кон  ролери.

„Мојот шминкер обично прави третман со ролери на моето лице пред премиерата“, рече актерката Пенелопе.

Тој исто така знае неколку трикови кога станува збор за нега на коса.

„Јас пораснав со мајка ми во фризерски салон, знам како да ја одржувам косата здрава. Можам да ја скратам, да ја фарбам и да ја исушам косата професионално. Дури и ја направив фризурата на Селма Хајек пред една премиера. За време на подготовките, електричната енергија згасна, па и ја средував косата само под свеќа, тоа беше голем предизвик “, се присетува Круз.

Познатата актерка често носи модерни шишки, оние инспирирани од црвениот тепих.

На црвениот тепих, таа претежно носи високи пунѓи и посилна шминка.

error: Content is protected !!