ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

8 ритуали што жените ги прават пред секс

Би било убаво секој секс да биде спонтан, без притоа да треба да се подготвувате со часови. Но, вистината е дека скоро секоја жена има своите мали ритуали пред да започне сексуален однос. Еве осум работи што жените ги прават најчесто пред сексот.

1. Бирањето на долна облека до перфекција.

Градник и гаќички што и прилегаат на жената ќе ја направат побезбедна кога ќе се соблече.

2. Се депилираат.

Несаканите влакна се една од најголемите причини зошто жените одбиваат да имаат секс со својот сопруг или дечко.

3. Спремаат романтична и секси музика.

Ако човекот што го гледаат прв дојде да ја посети куќата, ќе се погрижат дека во позадина свири сензуална музика што буди страсти.

4. Пазат што јадат цел ден.

Доколку ги чека „акција“ навечер, избегнуваат храна што ги прави надуени и предизвикува гасови.

5. Проверуваат дали мирисаат убаво.

Мирисајќи ги пазувите додека се соблекуваат, без притоа партнерот да забележи дека го прават тоа, жените се извежбани до совршенство.

6. Го освежуваат телото.

Тие користат освежителни марамчиња, спрејови, .. Но, најдобо би било нежно миење поради чувствителноста на женските интимни делови.

7. Се прашуваат дали пиеле апчиња за контрацепција.

И, во умовите на најпрецизните жени кои гледаат сè непосредно пред сексот, постои трошка сомнеж дали земале контрацепција.

8. Се насмевнуваат во огледалото.

По депилацијата, освежувањето, бирањето долна облека, останува само да се погледнат во огледало, да се насмевнат и да си речат: Изгледам феноменално!

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!