ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Само едно прашање е доволно за да откриете со каква личност разговарате

Само едно прашање е доволно за да откриете со каква личност разговарате.

Каква е всушност една личност, лесно може да се открие со прашањето бидејќи одговорот го покажува карактерот на една личност.

Нашата перцепција за другите луѓе открива повеќе за нас и нашата личност отколку што многумина мислат.

Доволно мажот да постави едно прашање што ќе покаже со кого имаме работа.

Тоа прашање гласи: „Што мислиш за таа личност?“

Ако некое лице пред вас започне да зборува позитивни работи за некого, тоа открива дека има позитивна личност. Но, ако почне да потенцира само нечии негативни страни, тоа значи дека неговата личност е негативна.

– Колку позитивно или негативно гледате на друга личност е показател колку сте среќни или несреќни, колку сте задоволни или незадоволни од вашиот живот и колку другите луѓе ве сакаат или не ве сакаат.

Луѓето, кои не се задоволни од својот живот, честопати ги претставуваат другите негативно и зборуваат лошо за нив. Исто така нарцисоидните индивидуи се повеќе склони да ги критикуваат другите.

– Голем број на негативни особини се поврзани со негативен поглед на другите луѓе. Оние кои ги имаат овие склоности почесто страдаат од депресија и разни нарушувања на личноста .

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!