Се сеќавате на детето од Киндер чоколадо? Еве како тој денеска изгледа

Слични

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и...

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова година

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова...

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како...

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и...

Сподели

Се сеќавате на детето од Киндер чоколадо? Еве како тој денеска изгледа.

Заштитно лице на едно од омилените чоколада на децата.

Момчето со Киндер чоколадо стана нејзино лице пред многу години и така е и денес. По модната кариера, тој стана актер и ѕвезда на Венеција.

Алесандро е роден на 6 септември 1991 година во Белград, но неговата фамилија се пресели во Италија. Останатото е историја – стана едно од најпознатите лица на омиленото чоколадо на скоро секое дете.

Егер, исто така, доби улога во претстојниот филмски хит „House of Gucci“.

Погледнете како детето од Kinder Chocolate изгледа денес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandro Egger (@alessandroegger)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandro Egger (@alessandroegger)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandro Egger (@alessandroegger)

error: Content is protected !!