Се снима серијата „Хари Потер“ ?

spot_img

Слични

Дац, Александар и Нино повторно пеат за убавината на „Бабино девојче“!

Чест ни е да Ви го претставиме најновато остварување...

„Од 400 актери, го избрав него“: Како Божидар Николиќ го откри Бред Пит

„Од 400 актери, го избрав него“: Како Божидар Николиќ...

Дали знаете која книга беше прв БЕСТЕСЛЕР, а не e Библија?

Дали знаете која книга беше прв БЕСТЕСЛЕР, а не...

Најубавите љубовни филмови снимени во Париз

Најубавите љубовни филмови снимени во Париз. Главниот град на Франција,...

Филозофија Јин и Јанг: Без црно- белото не би вредело

Филозофија Јин и Јанг: Без црно- белото не би...

Сподели

HBO MAX наводно подготвува серија за омилениот волшебник Хари Потер , пишува Hollywood Reporter, потпирајќи се на неименувани извори.

Тие наведуваат дека е одржан состанок со сценаристи каде се  разговарало за идеите како да се емитува саканата серија на ТВ екраните.

И додека веста е дека HBO Max и Warner Bros водат разговори околу серијата, сè уште не е постигната договор.

– Нема работа на серијата „Хари Потер“ во студиото или на стриминг платформата – стои во одговорот на компанијата на барањето на новинарот.

Понатамошното ширење на универзумот Хари Потер останува приоритет на HBO MAX и Warner Bros, кои заедно со  Џ.К.Роулинг, кои поседуваат право на  франшизата, пишува Холивуд репортер.

Да се потсетиме дека врз основа на книгата на Џоан „Џо“ Рoулинг се снимени осум филмови кои заработиле преку седум милијарди долари само во кино салите.

error: Content is protected !!