ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Сè што треба да знаете пред да носите фризура со шишки

Совршено несовршена фризура со шишки, и покрај тоа што многумина велат, е достижна. Се што треба да знаете пред да носите шишки ,сега ќе ви го кажеме.

Шишките не се (секогаш) ваши пријатели

Секако, повеќето од нас се воодушевени од овој смел изглед, иако треба да се земе предвид и формата на лицето. Но, од лично искуство, открив дека суптилно прекинатите шишки со рабови што одговараат на остатокот од вашата коса, целосно ја менуваат играта и одат со секоја форма на лице. Овие малку подолги влакна на косата совршено го врамуваат вашето лице, и покрај тоа, тие не се премногу тешки за одржување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Laura Polko (@laurapolko)


Одлучете каква форма на фризура сакате

Ова е и уметност и наука, а понекогаш е прашање на обиди и грешки. Но, пред да започнете со оваа авантура со вашиот фризер, размислете не само за должината, туку и за дебелината што ја сакате. Побарајте од вашата фризерка полека да ги исече шишките за да открие колку треба да бидат дебели, тенки, долги или кратки.

Очекувајте почести посети на фризер

Да имате шишки значи да го прифатите главното одржување што доаѓа со нив. Потребно е редовно да се сечат, за што препорачуваме да одите на фризер.

Размислете за сите алатки за коса

Покрај вообичаената четка за сушење, сакам да користам помала тркалезна четка за дополнителен стил. Исушете ги краевите со фен за коса во спротивни насоки и нежно извртувајте го средниот дел за малку волумен. И покрај тоа што вашата коса е природно брановидна и понекогаш едноставно е надвор од контрола, оваа техника никогаш не пропаѓа. Исто така, пеглата е друга работа што може да им даде на удирањата елегантен, елегантен изглед. За да ги заштитите, нанесете спреј за заштита од топлина и повторете го истиот метод на виткање што го користевте со тркалезната четка.

View this post on Instagram

 

A post shared by Laura Polko (@laurapolko)

Користете сув шампон и шноли

Во последно време, се обидував да го ограничам честото миење на косата за да избегнам плакнење на сите оние природни масла. Но, шишките се друга приказна. Забрането е премногу сув шампон, но сфатив дека може да биде од голема помош кога се користи проактивно. Понекогаш, по миењето и обликувањето на удирањата, сакам малку да испрскам малку сув шампон во коренот, за да ги одржувам краевите живи и свежи цел ден. И бонус совет: навечер имам навика да ги прикачувам со шноли, за да бидат сложени и полесно да се обликуваат наутро.

Кога не ви помага никаков совет – само пуштете се

Кога станува збор за шишки, има толку многу различни видови на фризури и начини на стилизирање, што на моменти може да се чувствувате неодлучни. Факт е дека шишките се обврска, но еден трик што е можеби најважен е дека нема никаква врска со вашата коса, туку со начинот на размислување. Прифатете го повремениот хаос. Научете да ги сакате шишките, дури и кога не се совршено стилизирани, и може да откриете дека овој начин на стилизирање ви е омилен.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!