ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Секогаш миризлив и свеж дом: Еве како да го постигнете тоа

Секогаш миризлив и свеж дом: Еве како да го постигнете тоа.

Првиот впечаток кога ќе влеземе во нашиот дом мора да биде освежителен мирис кој не опушта и му дава посебен шарм на домот.

Секоја домаќинка мечтае за секогаш уреден дом кој зрачи со посебна свежина и кој има автентичен мирис на кој секогаш се враќаме со насмевка на лицето и со кој уживаме.

Ви донесуваме пет едноставни совети кои ќе го направат вашиот дом секогаш да мириса добро.

Исчистете ја и заменете ја корпата за отпадоци

Ова е главниот начин да го направите вашиот дом да мириса добро и да се ослободите од сите непријатни мириси. Корпата за отпадоци е често полна со остатоци како овошни лушпи и ова може да предизвика непријатни мириси. Значи, испразнете ја корпата за отпадоци секој ден и редовно менувајте ја.

Внесете миризливи свеќи

Да чувате миризливи свеќи на секој агол од куќата е сигурен начин да направите вашиот мирис да биде божествен. Чувајте по еден во секоја соба, од дневната соба до спалните соби и вклучете ги кога и да посакате да почувствувате убав мирис.

Исчистете ги теписите

Едноставно наполнете сад со вода, додадете исечен лимон и вашите омилени билки и варете на тивок оган …
Теписите често се едни од главните виновници за непријатниот мирис во куќата. За да го избегнете ова, посипете малку сода бикарбона на вашите теписи, а потоа исчистете ги со правосмукалка за да се ослободите од чудната смрдеа.

Декорација на сушени растенија од Мира

Изгледа убаво и мириса уште подобро. Лесно е достапна во која било продавница меѓу домашните украси, а можете да ја направите и сами со едноставно мешање на суво цвеќе со малку есенцијално масло и чување во херметички затворен сад најмалку една недела.

Варете го овошјето

За да направите вашиот дом да мириса неверојатно, едноставно наполнете сад со вода, додадете исечен лимон и вашите омилени билки. Гответе ги на тивок оган, така што мирисот на билки и овошје се провлекува низ куќата.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!