ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Срам Ми Е Да Признаам На Другарите , Но Оваа Највеќе Го Сакам Од Жените Во Сексот

Машкото друштво секогаш има тајни, припадниците на посилниот пол се подготвени да се пофалат со своите сексуални достигнувања, а добар дел од нив ќе претераат во описите за да предизвикаат воодушевување од пријателите. Но, како што знаат жените, вистината честопати се разликува од нивните приказни.

Наместо маратонски секс и „спонтано“ уништување на креветот поради насилно водење Љубов, поголем дел од мажите најмногу сакаат – нежност под чаршавот.

Би се срамел да им признаам на пријателите, но нежното водење Љубов ме прави среќен. Сакам кога мојата партнерка со својот изглед и допир јасно да ми покаже дека ме сака и не и е проблем да преземе иницијатива , признава 37-годишниот Александар

Немам ништо против брз секс, но тој никогаш не ги задоволува моите најдлабоки потреби, додава Алекс. Најмногу го сакам кога нежно ме соблекува, ме бакнува по целото тело и кога полека достигнуваме оргазам. Тогаш се чувствувам поврзано, како да сме едно.

Некои нови студии потврдуваат дека ваквите мисли се сè почести кај мажите.

Мажите не сакаат секогаш да бидат тие што започнуваат сексуални односи, вели д-р Даун Мајкл, клинички сексолог и автор на Водичот во интимноста за парови. Ако мажите треба да иницираат секс секој пат, тие почнуваат да се чувствуваат помалку привлечни и може да развијат страв од слаба изведба во спалната соба.

Иако своевремено серијата „Педесет нијанси сиво“ беше многу популарна, д-р Мајкл забележа сè поголем број мажи кои копнееја за тотално различни работи.

Некои мажи сакаат кога нивните жени се доминантни, но тие не ја практикуваат таа доминација на груб начин. Напротив, тие доминираат со својата грижа. Ретко се зборува за тоа, но мажите навистина сакаат нежност во спалната соба. Тие сакаат блискост со жена преку нежен секс полн со убов. Жените забораваат дека и мажите се емотивни суштества и дека сексот е огромен израз на интимност.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!