ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Семејствата со овој број на деца се НАЈСРEЌНИ

Семејствата со овој број на деца се НАЈСРEЌНИ.

Додека многумина сметаат дека на големите семејства им е потешко да се справат со организацијата и финансиите, неодамнешното истражување покажа дека семејствата со четири или повеќе деца се всушност најсреќните.

Студија на универзитетот „Едит Коуан“ во Перт откри дека семејствата со повеќе деца уживаат во најголемо задоволство во животот. Се чини дека повеќе деца едноставно значат поголема среќа.

Наследување облека

Сите оние слатки облеки што ги надминаа постарите децата може да добијат нов сопственик.

После третото дете, стресот едноставно исчезнува!

Друга студија потврдува дека родителите со четири дечиња или повеќе  се најмалку стресни, особено во споредба со родителите со три деца. Стравувањата со првото дете стануваат сè помало.

Дружење

Во големите семејства никогаш нема досада! Играњето заедно е секогаш добра опција, ако двајца од нив не се согласат, тие секогаш можат да ја изберат личноста со која ќе се договорат.

Несовршенството како рутина

По четири или повеќе дечиња, скоро е невозможно да се задржи сè совршено. Преовладува хаос и родителите се согласуваат дека овој хаос е прифатлив.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!