ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Сестрите Во Бикини : Не Се Знае Дали Кортни (41) или Кендал (25) Изгледаат Подобро

Американските ријалити ѕвезди Кортни Кардашијан (41) и Кендал Џенер (25) ги покажаа своите волшебни фигури и ги „запалија“ социјалните мрежи.

Имено, најпознатите сестри беа фотографирани на работ на базенот, со свртен грб, па задникот им беше во преден план.

Многумина коментираа дека не е познато која е поубава, а ја пофалија и 41-годишната Кортни, која изгледа феноменално и може да и парира на својата 16-годишна помлада сестра.

Кортни позираше во сино, а Кендал во црвено бикини, а на оваа објава собраа повеќе од 2 милиони лајкови. Кортни ја следат 109 милиони следбеници на Инстаграм , па под споменатиот пост собра 5.000 коментари и безброј комплименти за убавиот изглед на двете сестри.

„Горење“, „Го обожавам ова дуо“, „Моите омилени Кардашијанс“, „Јас сум заубен и со двете“, „Кортни, каде е твоето ново момче?“ , беа само некои од коментарите под објавата на најстарата Кардашијан.

Тие позираа во базенот пред вилата на нивната мајка во Палм Спрингс , каде Кортни наводно неодамна се сретнала со раперот Тревис Баркер, со кого наводно започнала романтична врска.

– Тие се заедно во Палм Спрингс, излегуваат околу еден месец или два. Тие беа пријатели долго време, но стана романтично. Тревис веќе некое време и се допаѓа – изјави близок извор.

Пред Тревис, Кортни беше во врска со Скот Дисик (37) од 2006 до 2015 година и имаат три деца – синот Мејсон (11) и ќерките Рејн (6) и Пенелопе (8).

Тревис зад себе има два неуспешни брака . Тој беше оженет со Шана Моаклер (45) од 2004 до 2008 година и имаат заедно две деца, синот Лендон (17) и ќерката Алабама (15). Пред тоа, тој се ожени со Мелиса Кенеди, но бракот брзо се растури.

Според изворите, новиот пар е многу за вљубен , а останува да видиме колку време парот ќе остане во врска.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!