ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Синди Крафорд и Ричард Гир: Вистинската причина за љубовната несреќа на еден од најпопуларните парови од 90-титe

Синди Крафорд денес ќе го прослави својот 55-ти роденден. Познатиот американски модел и припадник на златната генерација супермодели е родена на 20 февруари 1966 година во малото гратче ДеКалб во државата Илинос. Таа имаше 17 години кога се пријави на елитното натпреварување во агенцијата „Изглед на годината“ и заврши на второто место.

По дипломирањето, таа доби стипендија за студирање хемиски инженеринг на Универзитетот Нортвестерн, но по само еден семестар, го напушти колеџот за да продолжи со целосна кариера во моделирање.

Шанел, Кристијан Диор, Версаче, Долче и Габана, Валентино, Ралф Лорен и Калвин Клајн се само мал дел од модните куќи за кои таа носеше модни ревии, а ги красеше и насловните страници на скоро сите познати модни списанија како Вог, Ела , Харперс Базар, Космополитен и други.

Вниманието на јавноста го привлече со својата убавина, но и со љубовниот живот. Таа имаше само 22 години кога го запозна 39-годишниот Ричард Гир на скара со легендарниот фотограф Херб Ритс.

Веднаш се роди хемијата помеѓу еден од најпосакуваните ергени во Холивуд и прекрасната манекенка. Не им требаше долго за да станат број 1 холивудски пар, магазинот „Пипл“ дури ги прогласи за најсексапилна двојка на светот, а наскоро се појавија гласини за венчавка.

Сепак, Ричард се спротивстави на идејата. Според нејзиното признание, Синди била таа што инсистирала на брак.

Бев девојка која пораснав гледајќи романтични филмови и сонував за голема свадба од бајките. Бевме заедно неколку години и постојано го прашував кога ќе се венчаме, рече таа .

Актерот на крајот клекна на колена. Имав 42 години и жената за која бев луда и многу ја сакав ми рече: ‘Едвај чекам. Ако ништо не се случи, ќе продолжам понатаму. ‘ Да се ​​омажам за Синди е најдобрата одлука што некогаш сум ја донел, изјави Гир во едно интервју кратко по венчавката.

Двојката се венча на 12 декември 1991 година. Ричард имаше слободен ден и пауза за време на снимањето на филмот „Mr Jones“ и ги однесе Синди и неколку пријатели во Лас Вегас со приватен авион. Тие разменија завети на мала церемонија во капелата, а свадбата беше толку спонтана што немаа време да го купат вистинскиот прстен, туку наместо тоа, направија заменски прстени од обична алуминиумска фолија.

Отпрвин, сè изгледаше идилично, но наскоро стана јасно дека меѓу нив има несовладливи разлики. Освен една во години, тие беа поделени и од разликата во визијата за заедничка иднина.

Повеќе од сè, сакам семејство. Се чувствувам како ова да ми е потребно во животот и мислам дека ќе бидам добра мајка, рече Синди.

Кога новинарите еднаш го прашаа Ричард дали планира да има деца со сопругата, тој само одговори: Јас сум уште дете.

Потоа се појавија гласини дека нивниот брак е само фарса затоа што и двајцата биле хомосексуалци и дека наскоро ќе се разведат. Гласините отидоа дотаму што тие на крајот платија реклама за весник за да ги побијат и да ја објават својата хетеросексуалност во јавноста.

Се венчавме затоа што се сакаме и затоа што сакаме да го поминеме животот заедно. Ние сме хетеросексуалци, моногамни и сериозно ја сфаќаме нашата врска. Приказните за разводот не се точни, таа беше напишана во оглас што се појави во весник на почетокот на мај 1994 година.

Само седум месеци подоцна, на 1 декември 1994 година, тие објавија дека се разведуваат.

Манекенката не губеше време жалејќи за неуспешниот брак. Еден месец по објавувањето на разводот, папараците ја снимија како ги преместува своите работи во станот на поранешното момче Ранде Гербер.

Со него конечно го оствари својот сон да основа семејство. Таа се омажи за Ранде на 29 мај 1998 година и се омажи за него со две деца, ќерката Каиу и синот Присли.

На прашањето пред неколку години, која е причината за нивното распаѓање во љубовта, Синди призна дека биле судени според разликата во возраста, премногу обврски и недостаток на пријателство во врската.

Имав 22 години и како млада жена во тие години се обидував да дознаам кој сум всушност и што сакам. Тој веќе имаше 39 години. Дваесеттите години се важни години за секоја жена затоа што конечно стануваме свесни за својата моќ и ја сфаќаме нашата внатрешна сила. Тешко е да се промени во врската. Одеднаш не сте она за што се согласи другата личност. Дел од нашиот проблем беше фактот дека не бевме пријатели. Бевме многу, но не и пријатели, заклучи моделот.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!