ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Сите доблести на хороскопските знаци!

Сите доблести на хороскопските знаци!

Секој знак на Зодијакот има некои предности и доблести според кои е единствен.

Според астролозите, ова се доблестите на хороскопските знаци, секој поединечно:

Овен

Тој ќе се впушти во непознатото, следејќи ја изреката „Оној што не ризикува, не профитира. Нагонот за победа е во неговата крв. Тој сака да се натпреварува и секогаш топло ќе ја поздравува добрата конкуренција. Самодовербата му овозможува јасно да ги артикулира своите ставови и да се бори за своите права.

Тој не чека, нема трпеливост за тоа.

Бик

Можете да се потпрете на тоа кога ветува нешто, тој ќе го исполни. Нема да ве држи во неизвесност. Биковите знаат да препознаат вредност кај нештата и луѓето. Тие го чуваат и ценат она што им е важно.

Тој е одлично милениче на Зодијакот, иако ретко го покажува тоа. Му требаат допири и прегратки.

Тој стои зад своите одлуки и ставови. Тој е упорен, не се предава лесно себеси, ниту на другите. Ужива во добра храна, фино вино, удобност и секс.

Близнаци

Нема ништо што тој не знае да каже интересно или духовито. Добро се справува со промените. Тие ќе прифатат различни ставови и мислења.

Тие знаат нешто за сè, ги интересираат многу работи. Тие ќе бидат среќни да слушнат добри озборувања, но и да усвојат корисни информации. Не можат сами. Тие секогаш се опкружен со пријатели. Сакаат добро време, патувања и интелигентни луѓе. Што мисли, раскажува. Лесно влегува странци во неговиот живот. Немаат проблем да зборуваат за себе и за своите слабости.

Рак

Кога ќе ве стави близу до срцето,  ќе ви покаже нежност со топол поглед, прегратки и искрени зборови. Ќе ве утеши кога ви е тешко, ќе ве прегрне кога сте осамени. Неговата топлина е безгранична и длабока. Затоа има оклоп со кој ранливоста штити од предизвици и надворешни опасности.

Ракот ќе го насети дури и она што не е изговорено. Тој ќе ги предвиди промените што доаѓаат. Тој ќе ја препознае лагата. Кога Ракот ви е достапен знајте дека тој ве сака. Тие повеќе би сакале да се одречат себеси отколку да ви наштетат.

Лав

Кога сака да постигне нешто, тој не губи време, но храбро презема акција и не се предава додека не го добие тоа.

Тој ќе ви покаже наклонетост со подароци. Тој со задоволство споделува пријатели, споделува со другите што има.

Полн е со ентузијазам. Тој лесно ќе ве воодушеви со своите доблести, но исто така ќе ве воодушеви со туѓите карактеристики.

Тој ужива да ја поминува вечерта и да се дружи со пријателите. Тој е смешен и ако тој одлучи, ќе ве насмее до солзи. Има нешто за тоа како се движи, како зрачи. Лавовите често го имаат тој неодолив фактор X, што ги издвојува од толпата.

Девица

Се чини испланирана, не толерира елементи и хаос. Нејзината организација честопати е клучот за успех во бизнисот.

Во нејзиниот стан, сè е на свое место. Таа сака прецизност, деталите и се важни, уредна е и прави сè на време. Таа има посебен талент да ја испланира секоја ситуација до најмалите детали и потоа да ја разбере причината за она што се случува.

Таа е многу вредна и одговорна во својата работа. Работодавците ја ценат за нејзината посветеност на работата.

Не толерира површност. Понекогаш и треба малку повеќе време, но резултатите од нејзината работа ќе ја добијат најдобрата оценка.

Вага

Нема поголем шармант во Зодијакот од Вага. Нејзината насмевка, гестови, ‘случајно’ допирање, се едноставно неодоливи.

Ги цени хармоничните односи со другите. Таа ќе ви се заблагодари со знак на внимание за дадената услуга и ќе си помогне сама кога може.

Голем борец за правда. Во овој знак има многу адвокати и правници. Мотото на вагината е – на секого според неговите заслуги.

Никој нема префинет вкус за убавина како таа. Секогаш е специјално средена, миризлива, а станот е беспрекорно уреден. Вагите тактизираат, внимавајте што ќе каже за да не ве повреди. Избегнува кавги, има тенденција да прави компромис и бара мирни решенија.

Шкорпија

Таа не само што е страствена во кревет, туку и во сè што е во првата зона од нејзиниот интерес. Страста е нејзиното гориво.

Никого не остава рамнодушен. Нејзината енергија мотивира. Тешко е да каже „не“.

Способена е да издржи и на најголемите напори. Колку е поголем ризикот, толку е поинтересен. Нема златна средина. Или е или не е.

Стрелец

Тој го кажува она што го мисли, не толерира лаги, игри и тајни. Тој сака да патува, оди на места каде што никогаш не бил, влегува во ситуации полни со возбуда и ризик.

Ја цени својата слобода, но им ја дава и на другите. Тој не сака да зависи од другите.

Живеа  и оставам другите да живеат ’, е неговата омилена изрека.

Тој вложува многу во своето знаење и образование. Тој внимателно истражува теми од посебен интерес. Тој чита, оди на училиште, сурфа на Интернет … Лесно е да го сакате затоа што е фокусиран на позитивната страна на животот. Willе го види доброто во сè и ќе им сврти грб на негативните луѓе.

Јарец

Она што ќе го преземе, ќе го стори. Тој внесува чувство на сигурнос во неговите дела.

Неговата работа и кариера се области на докажување и најмногу се стреми кон највисоките позиции таму. Тој се искачува полека, но сигурно. Тој сериозно сфаќа многу работи, нема време за површни разговори и неважни работи. Тој ги знае своите приоритети и е целосно посветен на нив. Роден е за главни улоги. Тој е глава на семејството, но и директор, менаџер, лидер.

Тој знае како да организира и да води бизнис. Кога е заинтересиран за нешто, тој целосно се посветува на таа приказна. Целта е да се спроведе планот во дело.

Водолија

Таа сака да ги крши правилата и нејзината животна цел е луѓето да бидат слободни во секој поглед кон неа.

Нејзиниот свет на идеи е најскапоценото нешто што ја јаде. Таа верува дека е можно и ќе докаже дека е така.

Сака да се поврзува со луѓе со кои дели слични интереси. Таа сака да биде прва меѓу еднаквите. Сè што прави, го прави на свој начин и не и е грижа што мислат другите за тоа. Мисли напредно, плива против струјата. Има многу силни ставови кои не се менуваат лесно. Таа е убедена во својата вистина и се бори за тоа. Ги следи своите идеи и ги остварува своите соништа.

Риба

Ако ви треба рамо за плачење, контактирајте Риби. Тие нема да ви дадат совет, ќе ве слушаат и ќе бидат тука за вас. Рибата е многу имагинативна, талентирана во уметноста, ќе создаде нешто од ништо, ќе најде необични решенија за обичните проблеми.

Има добро срце. Ќе им помогне на слабите и немоќните. Го гледа најдоброто кај луѓето. Благосостојбата на оние што ги сакаат е важна за неа. Таа ќе се откаже од сопствените интереси, со цел да обезбеди поддршка и помош на другите.Таа сонува за идеалната љубов во која е сакана и сака до крајот на својот живот.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!