ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Сите вистински животи се убави и тешки: 10 мудрости на Иво Андриќ за сите времиња!

Сите вистински животи се убави и тешки: 10 мудрости на Иво Андриќ за сите времиња!

Многумина го постигнуваат она што го сакаа, и се губат себеси …

1. Оној што прави добро, од него се очекува да направи уште повеќе добро.

2. Љубовта , кога е искрена и длабока, лесно простува и заборава.

3. Мирот и спокојството се единственото добро и најголемо достоинство на скромните и безимени луѓе.

4. Младоста е среќна возраст во која човекот почнува да верува во себе, и се уште не престанал да верува во другите.

5. Човек не може лесно да избега од своето потекло и детство .

6. Оној што не го носи нежниот цвет на својата душа на ветровите на искушението, па макар го спасил и однел до крајот, тоа е како никогаш да го немал.

7. Рана која се крие, се лечи полека и тешко.

8. Ѕвезденото небо и човечкото срце никогаш нема да може да ги види човекот.

9. Животот ни го враќа само она што им го даваме на другите.

8. Сите вистински животи се убави и тешки.

9. Животната сила на човекот се мери, меѓу другото, со неговата способност да заборави.

10. Многумина го постигнуваат она што го сакаа и се губат себеси.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!