ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Она Што Прво Го Гледате На Сликата Открива Каде Најчесто Грешите Во Љубовта

Кога ќе помине почетниот период на врска, обично се појавуваат првите проблеми. Секако, секоја двојка има несогласувања, и дали врската ќе преживее и љубовта ќе опстане, пред сè зависи од тоа колку се ангажирани „обете страни“.

Секој има свои предности и слабости на полето на љубовта, а со помош на оваа слика на Олег Шуплијак, можете да откриете што најчесто правите погрешно.

Погледнете ја сликата подолу и запомнете кој детал прв го забележавте.

Магична оптичка илузија што може да ви помогне да препознаете некои грешки

Фигура со качулка

Колку и да сте за заљубени, вашите врски честопати пропаѓаат поради вашата натприродна природа.

Секој одвреме-навреме се лути или нервира, но можно е да знаете да претерате во вакви ситуации.

Запомнете дека зборовите можат да ја повредат „другата половина“. Обидете се да изброите до десет пред да кажете нешто во ваш афект што вашата сакана ќе ја доживее како навреда што нема да може да ја преболи.

Лицето на Мона Лиза

Ако најпрво го забележите лицето на Мона Лиза на сликите, честопати премногу го романтизирате животот. Затоа не е ни чудо што често сте разочарани.

Животот е полн со убави моменти и ситници во кои можете да уживате, но вашите очекувања понекогаш се премногу големи и затоа реалноста лесно може да ве разочара. Не обидувајте се да бидете совршени, ниту побарајте од „другата половина“ да биде совршена – тоа постои само во бајките.

Лице на постар човек

Ако прво го забележите лицето на постар човек, тоа открива дека веројатно се плашите од конфликти и ги избегнувате.

Секоја расправија ви изгледа страшна и вие би сториле сè само за да ја избегнете. Сепак, комуникацијата со партнерот за проблемите е неопходна за да може врската да напредува и да се развива.

Човек со долга брада во десниот дел од сликата

Ако за прв пат видовте човек со долга брада, вашата тајна слабост во долгите врски е недостаток на самодоверба и самодоверба.

Не можете да имате целосна доверба во вашиот партнер, дури и ако тој никогаш не ви дал причина за сомнеж.

Еден човек седи на карпа во далечината

Вашата слаба точка во врските е тоа што често имате тенденција да се изолирате и да се разладувате од вашиот партнер.

Се нарекувате интроверт, но вистината е дека понекогаш премногу се оддалечувате од вашите најблиски, чија поддршка ви значи многу.

Се разбира, треба да посветите некое време на време од време на време, но ако сакате вашата емотивна врска да успее, мора да ја негувате и да и покажете на „другата страна“ колку ви значи. Квалитетното време што го поминувате заедно може значително да ја подобри врската.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!