ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Смела или смешна комбинација на Ирина Шајк? (фото)

Комбинацијата на облека на Ирина Шајк е мета на бројни светски критичари. Иако неодамна за странските медиуми изјави дека сака да игра со стилови и дека вирусот на пандемија на корона и изолацијата ја принудија да гледа на модата од сосема поинаков агол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by celebsquat✨ (@celebsquat)

– Пред пандемијата носев обична, удобна облека, но сега ми недостигаат забави и настани, па затоа сакам да се забавувам во уличен стил. Во мојата гардероба има толку многу различни облеки. Кога одам на прошетка, носам нешто црно во основата, и носам нешто во светли бои над неа. Тоа може да го подобри расположението на неколку нивоа – изјави Ирина, која навистина можеше да се види на улиците во прилично необични комбинации во изминатите неколку месеци. Но, се чини дека последната комбинација победи!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @favoritecelebstyles

И навистина, она што таа го замисли, згодната и убава манекенка започнува да го покажува на улиците на NewYork. Можевме да ја видиме во разни бои, како одговара на тренерки и скапи чанти, а нејзиното последно појавување ги остави сите без зборови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stilo (@stilo_es)

Светло жолтото, „мече“ палто, кое повеќе потсетува на мека и топла бањарка, ја подели американската јавност. Некои се воодушевени, додека други се шокирани од тоа што си дозволи убавата манекенка.

Комбинацијата на облека на Ирина Шајк овојпат не беше непогрешлива, барем судејќи според коментарите на модните критичари. Но, се чини дека Ирина не сакаше да фасцинира никого со својот избор на облека, туку да, како што рече и самата, само да се забавува во ова време на пандемијата.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!