Смела или смешна комбинација на Ирина Шајк? (фото)

Слични

Сакате совршен тен? Оваа храна го одржува неговиот сјај

Сакате совршен тен? Оваа храна го одржува неговиот сјај. Доколку...

ЛИМОН: Главниот сојузник на женската убавина

ЛИМОН: Главниот сојузник на женската убавина. Лимонот е една од...

Одри Хепберн – 8 тајни трикови за природна лепота

Одри Хепберн - 8 тајни трикови за природна лепота. Тајни...

Сподели

Комбинацијата на облека на Ирина Шајк е мета на бројни светски критичари. Иако неодамна за странските медиуми изјави дека сака да игра со стилови и дека вирусот на пандемија на корона и изолацијата ја принудија да гледа на модата од сосема поинаков агол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by celebsquat✨ (@celebsquat)

– Пред пандемијата носев обична, удобна облека, но сега ми недостигаат забави и настани, па затоа сакам да се забавувам во уличен стил. Во мојата гардероба има толку многу различни облеки. Кога одам на прошетка, носам нешто црно во основата, и носам нешто во светли бои над неа. Тоа може да го подобри расположението на неколку нивоа – изјави Ирина, која навистина можеше да се види на улиците во прилично необични комбинации во изминатите неколку месеци. Но, се чини дека последната комбинација победи!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @favoritecelebstyles

И навистина, она што таа го замисли, згодната и убава манекенка започнува да го покажува на улиците на NewYork. Можевме да ја видиме во разни бои, како одговара на тренерки и скапи чанти, а нејзиното последно појавување ги остави сите без зборови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stilo (@stilo_es)

Светло жолтото, „мече“ палто, кое повеќе потсетува на мека и топла бањарка, ја подели американската јавност. Некои се воодушевени, додека други се шокирани од тоа што си дозволи убавата манекенка.

Комбинацијата на облека на Ирина Шајк овојпат не беше непогрешлива, барем судејќи според коментарите на модните критичари. Но, се чини дека Ирина не сакаше да фасцинира никого со својот избор на облека, туку да, како што рече и самата, само да се забавува во ова време на пандемијата.

error: Content is protected !!