ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Смеса од оваа растение штити од зрачење на мобилниот телефон

Смеса од оваа растение штити од зрачење на мобилниот телефон

Користењето мобилен телефон нè изложува на нездраво зрачење, а прекумерното изложување со текот на времето го влошува нашето здравје.

Но, можете да се заштитите од сите овие опасности и проблеми со помош на рузмарин!

Имено, рузмаринот содржел карносол, а карнозичната киселина од рузмарин делува како заштита собирајќи отпад, слободни радикали во организмот.

Рузмаринот е антиоксиданс за кој се покажа дека е многу ефикасен во спречување и лекување на луѓе кои биле изложени на зрачење.

Употребата на вода од рузмарин спречува формирање токсини.

Состојки:

  • 2 лажички ситно исецкани лисја од рузмарин,
  • чаша зовриена вода

Подготовка:

Ставете свеж рузмарин во чаша и прелијте го со врела вода. Пред да го земете, потребно е “мешавината” да стои околу 5-10 минути.

Дополнителен совет: Искористете го рузмаринот мешајќи масло од рузмарин со некои основни масла. Подмачкајте ги стапалата со оваа мешавина секој ден. Покрај тоа, се препорачува и за инсхалација.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!