ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Со портокал диета, можете да изгубите еден килограм на ден

Со портокал диета, можете да изгубите еден килограм на ден.

Покрај слабеењето, портокал диета ќе им помогне и на оние кои имаат проблеми со варење или нечиста кожа, бидејќи ја намалува апсорпцијата на маснотиите на природен начин, па ја прави кожата поубава.

Прв ден:

Појадок (секој ден е ист): еден портокал, два двопека, шолја кафе или чај без шеќер

Ручек: еден портокал, едно варено јајце, кисело млеко (или јогурт)

Вечера: два домати или два dcl доматно пире, две варени јајца, 1/2 кг зелена салата (мала глава) или краставица, два двопека.

Втор ден:

Ручек: еден портокал, едно јајце, кисело млеко, два двопека

Вечера: 125 гр мелено говедско месо, еден домат, еден тост, шолја чај или кафе

Трет ден:

Ручек: еден портокал, едно варено јајце, едно кисело млеко, една мала главица салата

Вечера : 125 гр мелено месо, еден портокал, еден тост, шолја кафе или чај

Четврти ден:

Ручек: 125 гр свежо кравјо сирење со малку млечна маст (може да користите и сирење моцарела), еден домат, еден тост

Вечера: 125 гр мелено месо, два домати или две dcl доматно пире, едно јаболко, еден тост

Петти ден:

Ручек: 200 гр варено месо или риба, еден домат, еден тост

Вечера: 500 гр варен зеленчук (моркови, грашок, компири, (), едно јајце, еден домат.

Јадете нормално за време на викендите.

За одржување на посакуваната тежина:

Кога ќе ја достигнете саканата тежина, одржувајте ја јадејќи го следното мени секој понеделник, бидејќи секој килограм понатаму е битен.

Појадок: една лимонада без шеќер

Ручек: едно јајце, еден тост, еден домат

Вечера: еден тост, еден домат (може да имате уште едно јајце)

Диетата е прилично ограничувачка, па затоа пред да одлучите да ја користите, консултирајте се со нутриционист и лекар и следете ја под медицински надзор. Многу е важно доколку се одлучите за оваа диета, да си поставите реални цели и да не ја држите повеќе од две недели.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!