ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Со што шармираат хороскопските знаци?

Со што шармираат хороскопските знаци?

Некои припадници на Зодијакот имаат изразена љубезност, други се дарежливи, други праведни. Секоја од овие особини може да привлече личност од спротивниот пол и да ги натера пеперутките да „полетаат“ поради тоа.

Овен

Знакот Овен го карактеризира детскиот поглед на светот. Припадниците на овој знак се издвојуваат по искрениот, по малку наивен изглед и ентузијазам кој лесно ги обзема сите. Тие често се радуваат на малите нешта, а нивниот пристап е спонтан и многу директен. Секогаш се расположени и среќни, како да немаат лоши денови во животот.

Бик

Суптилен и дарежлив. Латентните припадници на овој знак должат дел од својот шарм на тоа што можат да прават многу убави работи за другите, но нема да бараат заслуги или да бараат од вас да им бидете благодарни. Тие можат да бидат многу дарежливи и штом ќе ги запознаете ќе сфатите дека тоа не го прават за профит, туку поради нивната добронамерна природа.

Близнаци

Со Близнаците секогаш ќе се чувствувате посебно. Припадниците на овој знак се шармантни, но она што дефинитивно зрачи од нивниот карактер е лојалноста и поддршката кон оние што ги сакаат. Луѓето кои им се блиски имаат најголем обожавател и поддршка во себе, па со нив секогаш чувствуваат безбедно.

Рак

Главниот адут на Ракот е неговата нежност и внимание. Можеби се крајно непријатни и незаинтересирани за оние кои не ги сакаат на прв поглед, но повеќе од кој било друг знак од Зодијакот, знаат кога и како да ја изразат својата нежност, внимание и љубов.

Таа топла страна на нивната личност е она што луѓето го сметаат за најшармантното нешто кај нив.

Лав

Позитивна енергија Лавот е заразна. Припадниците на овој знак се најпосакуваното друштво што еден човек може да го има. Шармираат со своите насмевки, шеги, но најмногу со позитивен став и надеж која се спротивставува на секаков вид песимизам. Затоа е тешко да се остане рамнодушен покрај нив.

Девица

Припадниците на овој знак се типови на луѓе кои навистина ги интересира што мислат другите луѓе, како доживуваат нешто или како се чувствуваат. Затоа им е исклучително лесно преку разговор брзо да станат интимни со некого, а другите луѓе ценат дека таквиот интерес не е лажен или пресметан, туку е одраз на нивната емпатија.

Вага

Она што е најшармантно кај Вагата е чувството на стабилност што го обезбедуваат. Припадниците на овој знак често се столб во меѓучовечките односи кој им дава поддршка и поддршка на другите.

Колку и да е хаотична ситуацијата во нивниот живот, дел од нивниот шарм лежи во тоа што делуваат стабилно, смирено и зрачат самодоверба. Затоа луѓето сакаат да бидат во друштво на Вага.

Шкорпија

Припадниците на овој знак се истакнуваат со својата одлучна и речиси непогрешлива интуиција. Тие се исклучително проникливи, па затоа се однесуваат мудро, претпазливо и искусно, како веќе да живееле три животи. Токму оваа нивна карактеристика лесно ќе ја шармира околината.

Стрелец

Стрелците се непоправливи борци за правда. Исклучителна карактеристика на припадниците на овој знак е лојалноста и застанувањето зад оние што ги сакаат и кои им се драги.

Дури и ако сте се сретнале со Стрелец само вчера, тој денес со цело срце ќе застане покрај вас и ќе ве брани од оној кој ви направил неправда. Дел од нивниот шарм е токму тој заштитнички став кој се наѕира во секое време.

Јарец

Спротивно на нивниот сериозен изглед, припадниците на овој знак уште во првите реченици од разговорот ќе откријат колку навистина се грижливи. Дел од нивниот шарм е енергијата и интересот што го вложуваат во туѓата благосостојба – дури и оние луѓе кои не се премногу блиски со нив, па се чувствувате сакано и топло со нив, на начинот на кој би направил постар брат или сестра.

Водолија

Припадниците на овој знак се вистински шармери, невозможно е да не се забележи нивната способност да се шегуваат и да ги израдуваат сите околу себе и во најлошите ситуации. Главната основа на нивниот шарм е малку извртената смисла за хумор, која ја користат како оружје за да ги развеселат луѓето околу нив.

Риби

Повеќе од кој било друг знак во Зодијакот, Рибите ги краси природна суптилност и спонтаност, па се чувствувате удобно во нивно друштво.

Главниот дел од нивниот шарм е опуштената атмосфера што ја создаваат со своето присуство, смирените изјави и лежерниот однос.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!