ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Совети од разведен маж: Еве како да го сочувате бракот!

Совети од разведен маж: Еве како да го сочувате бракот!

Откако се разведов од саканата сопруга и го прекинав бракот што траеше 16 години, еве што научив…

Психологот Џералд Роџерс, по тешкиот развод, го напиша овој неверојатен текст што го објави на Фејсбук:

Ова се совети за брак што можат да ви помогнат да го спасите истиот:

1. Изберете љубов – главно ова е единствениот совет што ви треба. Ако одлучите да сакате, ништо не може да го загрози вашиот брак.

2. Не грижете се за парите – парите се игра. Најдете начин да заработите пари заедно како тим. Ова ќе ви помогне да го зајакнете бракот.

3. Секогаш растете и развивајте заедно – пронајдете заеднички цели, соништа и визии што ќе ве обединат.

4. Дозволете си да бидете отворени – едноставно бидете подготвени за вистината: и да ја кажете и да ја слушнете.

5. Бидете отворени и искрени – со емоции, со зборови, со срце.

6. Не бидете идиот – не плашете се од љубов, интимност, вашите грешки и нејзини. Разберете дека никој не е совршен.

7. Периодот на запознавање никогаш не треба да заврши – никогаш не земајте ја вашата жена здраво за готово! Само запомни дека таа те избра тебе.

8. Заштитете го своето срце – можеби сте се обврзале да го чувате нејзиното срце, но чувајте го вашето. Сакајте се себеси за да ве сакаат и другите.

9. Вљубете се во неа секој ден – таа се менува, таа веќе не е онаква каква што ја запознавте за прв пат. Осигурајте се дека ве сака како што ве сакаше првиот ден. Борете се за нејзината љубов секој ден.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!