ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Совршен Make Up изглед за секој хороскопски знак

Барате инспирација за својот make up но никој од трендовите не соодветствува баш како треба? Зошто подобро, не се консултирате со ѕвездите и да го послушате нивниот совет за тоа каков тип на шминка да изберете според вашиот хороскопски знак ?

Овен – „no make up“ make up и природен glow

Овните по природа се со силна самодоверба, знаат кои се нивните нивните амбиции и знаат што сакаат да го нагласат на своето лице и тело. Затоа совршен изглед зад нив е оној „no make up“ make up – кој само ќе ја нагласни нивната природна убвина. На нивниот излглед совршено ќе одговара кармин во угасена варијанта на природната боја на усните и суптилен хајлајтер кој ќе даде природен сјај на експресивното лице.

Бик – истакнати природни веѓи и румени усни

Биковите се познати по тоа што сакаат да изгледаат природно и да ги нагласат само оние делови од лицето за кои сметаат дека не се доволно истакнати. Тоа на пример можат да бидат веѓите или устата или и едното и другото. Затоа најдобро е да користат маскара и кармин во потемна боја природната боја од усните.

Близнаци – разигран неон ајлајнер

Близнаците се динамични и енергични и посакуваат изглед кој ја покажува нивната експресивност и кој ќе ги стави во центар на внимание. Близнаците во секој случај би избрале ајлајнер со интензивна боја кој ќе се вклопи со природен и суптилен кармин но ефектен хајлајтер.

Рак – романтична душа со сина сенка на очите

Романтичните ракови секогаш ќе се одлучат за нежна шминка, а оваа сезона најмногу ќе носат сина сенка на очите, маскара само во еден слој и розев кармин на усните. Овој изглед потсетува на филмот Paris, Texas и познатата Jane Henderson.

Лав – истакната природна убавина

Лавовите се познати како знаци кои зрачат со самодоверба и огромна енергија а тоа мора да се преслика на нивниот изглед. Посебно оваа година лавовите ќе ја истакнат својата природна убавина и ќе ја направат егзотична со користење на топли тонови. Фокусот на шминката кај лавовите во во оваа сезона ќе биде на полни и привлечни усни како и нагласени очи во боја на бадем.

Девица – совршен ретро изглед со ајлајнер

Девиците се познати како перфекционисти во секоја смисла на зборот па исто така и во шминкањето. Девиците во секој случај ќе се одлучат на ретро изгледот од седумдесетите години на минатиот век, кој вклучува совршен ајлајнер, и нашминкани усни во светла боја.

Вага – топол секси изглед со црвен кармин

Необичните ваги привлекуваат со својата мистична и мирна енергија. И покрај тоа што вагаат што ќе им се допадне или не тие во секој случај ќе изберат црвен кармин. Во ладните сезони преферират да носат шминка која асоцира на топлите Бахами.

Скорпија – секси сина сенка и ајлајнер

Најсексипилниот знак во хороскопот е скопријата која често настојува да ја нагласи својата харизма, убавина и став и со тоа да го освои секое машко кое ќе и се најде на патот. Скорпијата обожава сина боја и ајлајнер што претставува сосема доволно да изгледа атрактивно.

Стрелец – хајлајтер on point и црвен руж

Авантуристички настроените стрелци настојуваат да се шминкаат во топли тонови со што ќе ја нагласат нивната егзотична убавина. Стрелците најчесто користат кармин во боја на тула, бронзен тон и хајлајтер кој на перфектен начин ќе им ги истакне јаболчниците.

Јарец – минималистички француски стил

Јарците се познати како одлучни знакови кои знаат што сакаат а тоа е најчесто модата која ја применуваат девојките од Париз. Па од таа причина тие со леснотија го прифаќаат минималистичкиот стил на шминкање кој начесто се применува во Франција.

Водолија – мистериозна и интересна во жолта боја

Мистичните водолии сакаат да се играат со шминката па судејќи по тоа за нив најинтересно е жолтата боја на лимонот која ја користат како сенка на очите, а вклопена со угасен тон на кармин или во некои случаи воопшто не користат кармин.

Риби – црн креон и Boho look

Рибите се познати како сонувачи кои очекуваат да бидат сакани. Од сите стилови тие практиккуваат Boho look со угасена боја на пудра, кармин во розе боја и благо нанесен креон кој ќе ги нагласи романтичните очи на овој хороскопски знак.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!