ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Што би направил Супермен за Македонија ако победи на Евровизија?

FLIP: Кој поубаво пее: Виктор, Роки или Супермен?
В.А.: Роки дава најмногу душа во пеењето! Виктор понекогаш квари просек со рапувањето, а Супермен можи шо сака да прај, оти е Супермен! 😂

FLIP: Дали песнава СУПЕРМЕН е македонска варијанта на Гангнам Стајл или како и да се вика песната точно 😂?
В.А.: Енергијата на двете песни е иста, двете тераат на играње, стилски “доаѓаат” од исто место, затоа и така делува, ама се далеку од исти музички и структурно!
Иначе Супермен ќе добие македонска варијанта, шо ќе биди уште поинтересна, ама за то Роки ќе ви раскажи подоцна.

FLIP: Би го заменил ли костумот на Кларк со оној на Супермен на големата Евровизиска сцена?
В.А.: Па не сакам премногу да откривам што би било кога би бил одбран, ама да! Тоа мораме да го изведиме ако стигнам до сцената во Торино! 😁

FLIP: Што би направил Супермен за Македонија ако победи на Евровизија?
В.А.: Би ја донел Европа тука кај нас! 😁

FLIP: Ќе поменеме ли во финаланата вечер со СУПЕРМЕН?
FLIP: Со енергијата на таа песна и настапот што го имаме смислено – Сигурно! Освен ако не се сопне Бетмен! 😂

FLIP: Очекуваше лу волкава поддршка?
В.А.: Искрено не! Ептен бев позитивно изненаден од одзивот и ден денес не можам да престигнам да вратам на сите пораки. Особено ме радува шо и мојот град се крена на нозе, што е реткост! Благодарности до сите! Сите сте Супермен!

FLIP: Ти верува ли таа повеќе одкако стана нејзин Супермен?
В.А.: За неа отсекогаш сум бил Супермен! Дури и кога бев Роки!

FLIP: Што да направиме за да сме сигурни дека Супермен ќе не претставува на Евросонг?
В.А.: Па се што можи да се направи е да се гласа! Конкуренцијата е силна, има одлични песни и изведувачи, така што, ќе биде тоа интересен фото финиш.

Да го поддржиме Виктор и да гласаме на линков

А како бонус уште еднаш “СУПЕРМЕН”

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!