ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Што е посебно кај жена која мажот ја сака цел живот?

Што е посебно кај жена која мажот ја сака цел живот?

Познатиот руски писател, Лав Толстој, објасни каква моќ имаат и што е посебно кај жените што мажот ги сака цел живот.

„Ние секогаш мислиме дека сме сакани затоа што сме добри. Но, не сфаќаме дека сме сакани затоа што оние што нè сакаат се добри“, кажува Лав Толстој.

Ако сакате да живеете долг и среќен живот со една личност, мора да изберете некој што знае да ве сака, некој што знае да прости, да биде благонаклонет. Мажот ќе сака таква жена цел живот, и обратно, жената ќе сака таков маж цел живот (според познатиот руски писател).

Погледнете го одблизу односот на потенцијалниот партнер со неговата мајка и баба.  Ако тој е нежен, полн со грижа, учтивост, почит, се зголемува шансата тие да имаат таков однос со вас. Мажите честопати гледаат како жените околу себе ги сакаат другите луѓе. Ако постојано осудуваат некого, критикуваат други, зборуваат негативно за другите луѓе, тогаш тоа создава одбивност.

„Никогаш не слушајте ги оние што зборуваат лошо за другите и добро за вас“ — Лав Толстој.

Па, што е со жените кои се сакаат цел живот? Нивната главна моќ е љубовта кон другите, но приоритет е љубовта кон себе. Способност да уживате во моментот. Тие дозволуваат мажот да ги направи среќни, но никогаш не даваат љубов за да ја добијат за возврат, не пресметуваат со неа, туку сакаат искрено, со целото свое битие.

„Вистинската сила на човекот не е во неговите инстинкти, туку во неговиот непоколеблив, спокоен стремеж за добро, што човекот го одредува во своите мисли, го изразува со зборови и го спроведува на дела“, кажува Толстој.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!